Měsíční archiv: Srpen 2018

31 Srp 2018

Zelení blokují výstavbu přehrad… ale ze sucha pak viní oteplování

V souvislosti s letošním suchem se vyrojily články o potřebnosti nových přehrad. Pokud však chceme vybudovat nové přehrady, budeme muset bojovat s ekology. Oni to sice myslí dobře, ale nedomýšlejí důsledky.
31 Srp 2018

Fotbalu a kůrovci rozumí každý

Téměř každý český muž ví, jak sestavit národní fotbalové mužstvo a jak je dovést k titulu mistra světa; a každý televizní moderátor ví, že za kůrovcovou kalamitu mohou smrkové monokultury. Když to přednese přesvědčivým hlasem s pejorativním přídechem
31 Srp 2018

Příčiny sucha

Novodobí kolchozníci dělají z našich polí čerpací stanice biopaliv. Sucho. Slyšíme to úplně ze všech stran. Trpí příroda, trpí zemědělci, trpí lidé, pro které se brzy může stát vysokým komfortem to, že otočí kohoutkem a poteče voda.
27 Srp 2018

Komu věřit víc? Průzkumům, nebo energetikům?

Má smysl dělat průzkumy, které zjišťují, jestli se podle respondentů dá klasická energetika nahradit tou postavenou na obnovitelných zdrojích? Hodí se k něčemu jinému, než k lobování a demagogii?
23 Srp 2018

Dánové ukázali, že igelitky jsou ekologicky šetrnější než papírové tašky. Argument proti zákazu brček to ale není

Dánská studie ukázala, že ekologicky šetrnější k životnímu prostředí je igelitka než papírová taška. Nyní se šíří po sociálních sítích jako argument proti návrhu Evropské komise zakázat brčka. Dánská studie má ale několik slabin.
23 Srp 2018

Proč nemají stále nemocnice a senioři klimatizaci? Planeta je prý přednější.

Vlna veder, kterou jsme zažili letos, odhalila naši nepřipravenost. V nemocnicích i domovech důchodců chybí klimatizace. A existuje ideologický zájem to tak nechat.
23 Srp 2018

Greenpeace pohání ideologie, ne ekologie

Změní ekologisté v Česku pohled na „jádro“, nebo ne? Šéfovi jejich energetické kampaně už současné jaderné bloky nevadí. Je to první vlaštovka, nebo z něj bude kacíř?
15 Srp 2018

Klimatický alarmismus není k smíchu

Klimatický alarmismus dosahuje nových a nových výdobytků. NASA natočila časosběrné video o nárůstu teploty za posledních 140 let. Otázka – jaké družice létaly kolem Země v roce 1888? Nevíte? Že by UFO?
TOPlist