Měsíční archiv: Září 2019

27 Zář 2019

Podívejte se na polskou pohraniční stráž při útoku na člun Greenpeace blokující lodě s uhlím

Varšava, Polsko (AP) – Ozbrojená maskovaná polská pohraniční stráž vpadla na dvojstěžník Greenpeace, který se snažil blokovat dodávky uhlí do přístavu Gdaňsk, přičemž aktivisty pozatýkali a plavidlo zabavili.
27 Zář 2019

Zelené šílenství pokračuje tentokrát u německých drah

Německý státní dopravce Deutsche Bahn se rozhodl na svých rychlovlacích ICE změnit dosavadní červený pruh na zelený. A doufá proto ve snížení sazby DPH.
27 Zář 2019

Greta z Arku

Asi každý zná osud Johanky z Arku. Prožila sice krátký, ale zato turbulentní život. Nakrátko zazářila jako kometa, ale protože zářila moc, tak jí žár nakonec sežehl. Naše současnice Greta Thunbergová s ní má hodně společného.
27 Zář 2019

Bojujme za klima všichni!

Co by nám to udělalo, přijmout boj za klima za svou věc? Pojďme do toho!
26 Zář 2019

Sluneční, nikoliv oxidouhličitá

Taková je soustava, v které se naše Země nachází. Rozhodující je Slunce se svým zářením a ne stopový plyn, kterého jsou necelé čtyři stovky molekul v milionu. Skleníkový efekt se nekoná. Skleník, jak už si snad i
26 Zář 2019

Měli je potopit

Ozbrojení příslušníci polské pohraniční stráže v noci na úterý vstoupili na loď ekologické organizace Greenpeace Rainbow Warrior, která v pondělí v gdaňském přístavu zablokovala vykládku lodi s uhlím z Mosambiku. Zadrženo bylo 18 lidí na palubě plavidla,
26 Zář 2019

Pravda o zelených protestujících – Fridays for Future

Studenti vytáhli do ulic bojovat proti globálnímu oteplování a skleníkovým plynům. Jak si ale sami ověřují informace? Žene je do ulic panika nebo poctivé studium tématu? Podívejte se, jak odpovídali na mé otázky.
24 Zář 2019

Proč aktivisté sprchují poslance Zahradníka hnojem?

Nevybíravé útoky zástupců aktivistických sdružení na nově zvoleného člena Uhelné komise vysílají jasný vzkaz všem jejím členům, že tihle pánové nebudou konstruktivními účastníky jejích jednání.
TOPlist