Denní archiv: Pondělí, Září 2, 2019

2 Zář 2019

Vůdce českých studentských klimastávek strašil přes kameru mrtvou planetou. A Greta žádné novináře nevykázala

Mladí lidé dál stávkují a bojují proti globálnímu oteplování. Zakladatel stávkového hnutí Fridays for Future v Česku 17letý Petr Doubravský společně s členem hnutí Markem Jankovským v pořadu Rozstřel na serveru iDNES.cz varují, že pokud lidé nezačnou
2 Zář 2019

Zdražit maso, ať na něj lidi přejde chuť. Respekt se přidává k boji proti „masité dietě“ ve jménu planety

Ivan Lamper ve svém článku v týdeníku Respekt přibližuje českým čtenářům text portálu Vox věnující se tématu diskutované daně z masa. O té uvažují především politici v sousedním Německu, ale nejen tam. Redaktor Respektu přidává i svůj
2 Zář 2019

Švédská asociace Sociálně demokratické mládeže požaduje, aby byla pro veškeré seniory povinná vegetariánská strava

Asociace Sociálně demokratické mládeže ve Švédsku neváhá kvůli zastavení klimatické změny přijmout jakkoliv tvrdá opatření. Teď SSU chce, aby senioři jedli už jen vegetariánskou stravu.
2 Zář 2019

Všichni tady (ne)chcípneme

Pan Jaroslav Polák tvrdí, že se jeho roztomilý synovec nedožije stáří, protože „všichni tady chcípneme“. Příčinou jsou samozřejmě klimatické změny a lidé, kteří volí „Trumpy, Orbány,Babiše“ a vysmívají se „gretenismu“.
2 Zář 2019

Gréta a kýbl exkrementů

Gréta pluje jachtou s tatíkem Svantem a dalšími třemi cestujícími do New Yorku, aby mohla v září vystoupit na klimatické konferenci OSN.
2 Zář 2019

Zničí oteplování světovou ekonomiku?

I při oteplení o 2 °C bude za sto let svět 11x bohatší než dnes. Proč tedy vzdělaná střední třída v průmyslově vyspělých zemích v posledních letech propadla víře, že lidstvo čeká vyhynutí?
TOPlist