Denní archiv: Středa, Červenec 1, 2020

1 Čvc 2020

A teď Strakonická

Po významných pražských ulicích, jakými jsou Modřanská či Bucharova, přichází na řadu Strakonická od lihovaru po křižovatku s ulicí U Královské louky (tj. zhruba k McDonaldu, resp. k botelu Vodník). Navrhovatelem opatření je firma sinpps, která se mj.
1 Čvc 2020

Ekologická EU ničí ostatní svět

Překotné „zelenání“ zemí EU nese dvojí ovoce: čistší Starý svět a špinavější Asii, Afriku a Jižní Ameriku. Jednoznačně to ukazuje, že je nezbytné polevit v tempu defosilizace. Lidstvo ji zatím neumí provést čistě.
1 Čvc 2020

Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí.

Úvod. Zlí jazykové tvrdí, že předpovídat počasí je jako věštit ze skleněné koule. Není to tak úplně pravda. V dnešní době máme k dispozici soubory dat (z hlediska objemu i časové přímky), které nám umožňují poměrně přesně
1 Čvc 2020

Petr Havel / Tomáš Ouhel – Klimatická krize? – Debatní klub

Do Debatního klubu na téma klimatické krize přijali pozvání pánové Tomáš Ouhel, ředitel světové ochranářské kampaně Silent Forest a Petr Havel, novinář a analytik zabývající se dlouhodobě zemědělstvím, potravinářstvím a životním prostředím.
1 Čvc 2020

Jako staré ekologické čuně bych se před mezinárodním ekologickým tribunálem hájil takto:

Slavný soude,plně si uvědomuji, že i já patřím ke starým ekologickým prasatům a díky své zabedněnosti a sebestřednému sobectví se podílel na neštěstí, které možná v nedaleké budoucnosti postihne nastupující generaci.
1 Čvc 2020

Pár otázek „klimatického kacíře“

Nejsem klimatologem ani expertem na životní prostředí, ale lidé, kteří tomu rozumí, jsou z mojí strany vyvedeni z míry několika jednoduchými otázkami….
TOPlist