Denní archiv: Čtvrtek, Září 24, 2020

24 Zář 2020

Zelené hnutí vede svoji Ofenzívu Tet

Zpráv o tom, že dogmatický ekologismus páchá na planetě škody, přibývá. Zvolna přibývá i vědců, kteří se nebojí pozvednout hlas a zelené mantry na základě faktů kritizovat. Dokonce se kritické hlasy objevují i v řadách neziskových organizací.
24 Zář 2020

Zhoubná novela zákona

Brabcův kůrovec sežere tolik lesa, jako sežral ten Bursíkův… Ministr životního prostředí Richard Brabec s platností od 1.3. 2020 vyhlásil nově platnou zonaci NP Šumava. To by samo o sobě nebylo nic závadného, kdyby rok před tím
24 Zář 2020

Oteplování vede k většímu… nebo menšímu meandrování Jet Streamu

Známá hypotéza, že oteplování vede ke krutějším zimám, dostala další trhlinu. Nárůst „vlnitosti“ tryskového proudění (Jet Stream) vzduchu se nepotvrdil.
24 Zář 2020

PRAVIDLA GRETY V EVROPSKÉM PARLAMENTU

Že jsme si v tom eurosocialismu rovní, ale někteří rovnější ukazuje i příběh ekologické aktivistky Grety Thumberg z europarlamentu, který na svých stránkách popsal český europoslanec Alexander Vondra. Opravdu nechápu jak jsme mohli dopustit, že naše životy
24 Zář 2020

Klimatická krize je největší hrozbou pro ‚přežití našeho lidského druhu,‘ káže pokrokový šéf lidstva, čili šéf OSN

Generální tajemník OSN Antonio Guterres v pondělí v proslovu k Radě lidských práv OSN posoudil „klimatickou krizi“ jako největší hrozbu lidstvu, přičemž apeloval na potřebu hojných legálních potratů v „každé zemi“.
24 Zář 2020

Bizarní divadlo eurokomisařů s Gretou Thunbergovou

Evropská komise přišla s návrhem takzvaného klimatického zákona, podle něhož bude Evropská unie muset do poloviny století být klimaticky neutrální. Chce navíc cíle měnit bez souhlasu členských zemí.
24 Zář 2020

Proč minerálka “perlí” a co má společného s klimatem?

Kde se bere v minerální vodě plyn, který se z ní pak uvolňuje v podobě malých bublinek? Proč mají některé značky minerální vody menší a některé větší perlivost? (délka blogu 3 min.)
24 Zář 2020

EK navrhla nařízení o klimatické neutralitě k roku 2050

Brusel – Evropská komise dnes přišla s návrhem takzvaného klimatického zákona, podle něhož bude Evropská unie muset do poloviny století vyvážit všechny emise skleníkových plynů ekologickými opatřeními. Nařízení nepočítá s okamžitým zpřísněním limitů k roku 2030, po
TOPlist