Denní archiv: Čtvrtek, Prosinec 3, 2020

3 Pro 2020

Přestaňte se smysluplnou argumentací, nastal čas jít na klimatickou změnu přes emoce, káže pokrokový Guardian

Podle socioložky Guardianu Rebeccy Huntley, aby klimatičtí aktivisté přesvědčili nás, ten zbytek, o důležitosti globálního oteplování, tak na to musí jít více přes emoce.
3 Pro 2020

Alarmistický mýtus o rostoucím evropském suchu

Zní to tak jednoduše: Ve Střední Evropě se bude bezpochyby oteplovat a to povede ke zvýšení sucha. Kdybyste si vzali poslední dvě léta, tak by to vypadalo, že se to potvrzuje. A zrovna tako to také tak
3 Pro 2020

Nová vodíková strategie

aneb Realita je nepřítelem snů Ne, žádné strachy, nejde o zbraně totálního zničení: právě naopak, o novou zázračnou zbraň pro záchranu Zeměkoule.
3 Pro 2020

Klimatický aktivista se omlouvá za vyvolávání klimatického děsu

Michael Shellenberger se omlouvá za nadměrnou paniku vyvolanou některými klimatickými a environmentálními aktivisty, přičemž on sám byl jeden z nich. Jeho článek na Forbesu byl však redakcí stažen.
3 Pro 2020

Nejzelenější matka v Británii změnila názor. Teď lobbuje za jádro

Mluvčí britské odnože ekologické iniciativy Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) Zion Lightsová se rozhodla hnutí opustit a začít pracovat pro jadernou lobby, konkrétně pro organizaci Environmental Progress. Ve čtvrtek o tom informoval deník The Daily Mail.
3 Pro 2020

O pandémii a globálním oteplování

Četl jsem celkem zajímavý článek, ve kterém se autor zamýšlel nad odlišným chováním jednotlivých států v době koronavirové pandémie. Některé státy to zpočátku bagatelizovaly, jiné byly hned od začátku přísné v různých nařízeních a zákazech. Výsledky těchto
TOPlist