Denní archiv: Pondělí, Únor 15, 2021

15 Úno 2021

Greta nesmí luxovat

Přijde mi to symbolické. Jedna z nejbohatších zemí světa a taky země, která dala světu Gretu Thunbergovou, vyzvala své občany, aby omezili kvůli nedostatku elektřiny luxování.
15 Úno 2021

Pane prezidente, kope se další solární tunel!

Ministerstvo průmyslu a obchodu chce osekat mnohamiliardové dotace pro obnovitelné zdroje, především pro soláry. Chce nastavit strop, kolik může každý rok na své investici podnikatel vydělat, u solárů to má být 6,3 procenta ročně.
15 Úno 2021

Zamávejme ropě. Ale bojme se jejího konce

Ještě před pár lety to znělo jako nesmysl a bláznivá vize snílků. Nyní se již množství poradenských i těžařských společností shoduje, že v dalších letech a jednou provždy již bude spotřeba ropy jenom klesat.
15 Úno 2021

EKOLOGIE: Nová krajina

V sobotu 13. září se veřejnosti otevřelo jezero Most. Je to jezero lidmi vytvořené. Vzniklo na místě bývalého hnědouhelného lomu Ležáky, který zase vznikl na místě bývalého starého Mostu. Jo, časy se mění.
15 Úno 2021

Co dělat právě nyní v české energetice?

Blíží se doba odstavení německých jaderných elektráren a uzavření řady uhelných bloků u našich sousedů. Zároveň jedná naše uhelná komise o doporučených termínech a podmínkách zavírání uhelných elektráren u nás. V Evropské unii sílí tlak na přechod k nízkoemisní
15 Úno 2021

NOVÝ ZELENÝ ÚDĚL, BILIÓNOVÝ PODVOD, ZA KTERÝ DRAZE ZAPLATÍME

Dnes předvedeme grafy, které ukazují, že uhlíková neutralita, kterou prosazuje EU, nebude mít žádný vliv na změnu klimatu. Zato bude mít pořádný dopad na náš rozpočet a ekonomiku, protože podstatně zdraží elektřinu i teplo a zlikviduje automobilový průmysl,
15 Úno 2021

BEZPRECEDENTNÍ KŮROVCOVÁ KALAMITA – DO NĚKOLIKA LET PŘIJDEME O VĚTŠINU SMRKŮ, BOROVIC A JASANŮ

V současné době  v České republice, potažmo celé střední Evropě, probíhá v souvislosti s globální klimatickou změnou bezprecedentní kůrovcová kalamita a plošný rozpad lesů. Arcibiskupství pražské jako správce lesních pozemků církevních lesů diecéze vynakládá veškeré úsilí k zvládnutí současné přírodní
15 Úno 2021

Evropské zelené šílenství jde na ruku Číně a Rusku

Stovky miliard na Green Deal, drahé emisní povolenky, hon na uhlí i emise aut v Evropské unii. To vše jde na ruku Číně a Rusku. A nijak by mě nepřekvapilo, kdyby obě země tento trend skrytě podporovaly.
TOPlist