Denní archiv: Úterý, Březen 2, 2021

2 Bře 2021

Zelená politika proti zelenější planetě?

Zvýšené koncentrace oxidu uhličitého (CO2) jsou dnes považovány za všeobecně negativní, ale zároveň se podílejí na zvýšeném zelenání zemského povrchu (“global greening“). Je zelenání planety dobře, nebo špatně?
2 Bře 2021

Hloupí nejsou, takže je nejspíš někdo navedl

Někteří čeští lékaři iniciovali kampaň, která žádá brzký konec těžby a spalování uhlí. Požadují přechod na modernější a čistší zdroje energie. Chytří lidé nemají potřebu vlamovat se do otevřených dveří. Leda, že by je někdo navedl.
2 Bře 2021

SPOLEČNOST: Silný názor

Ano, mám silný názor na slepičí vejce. Zatleskal jsem sněmovně, že posunula dál návrh zákona o zákazu klecového chovu slepic. Tleskal jsem v souladu se zásadou, že správné je to, co odpovídá mému názoru, tím spíš, když
2 Bře 2021

Plyn už syčí z Greenpeace ven…

Pokud se za pár měsíců objeví v médiích zpráva, že policie zasahuje u předního českého ekologického aktivisty a našla u něj doma spousty rublů v hotovosti, tak budu moci napsat: já vám to říkal.
2 Bře 2021

Koronavirus a globální oteplování nás volají k ‚ekologické přestavbě,‘ káže papež František

„Propuknutí pandemie v širším kontextu globálního oteplování, ekologické krize a dramatické ztráty biodiverzity představuje pro naši lidskou rodinu předvolání, aby jinak vymyslela svůj kurz, kála se a provedla ekologickou přestavbu,“ řekl papež ve středečním poselství k plenárnímu zasedání Pontifikální
2 Bře 2021

S požáry elektromobilů budou patálie, vzniká při nich spousta jedů

Co se stane, když v tunelu nebo v podzemní garáži vzplane elektromobil? Touto otázkou se zabývali výzkumníci ze švýcarské Laboratoře po výzkum materiálů a technologií EMPA financované švýcarským silničním úřadem Astra.
TOPlist