Měsíční archiv: Červenec 2021

30 Čvc 2021

Debatní klub o elektromobilitě

Do Debatního klubu přijali pozvání prof. Ing. Jan Macek, DrSc. z ČVUT a výkonný ředitel Asociace pro elektromobilitu České republiky, z.s. Lukáš Hataš. Pánové otevřeli řadu témat zaměřených na elektromobilitu a obecněji ekologii a životní prostředí.
30 Čvc 2021

Proč si zelení myslí, že můžou lhát a kašlat na zákony?

Šéfka německých Zelených Annalena Baerbocková se tak moc touží stát německou kancléřkou, že zfalšovala vlastní životopis, v němž si záměrně vylepšila vzdělání, profesní zkušenosti a přidala členství v mezinárodních organizacích.
30 Čvc 2021

Je horší pálení biomasy v EU…

… nebo těžba dřeva v Amazonii? O kácení amazonského pralesa média informují pravidelně. Ale o tom, kolik dřeva by spotřebovaly evropské biomasové elektrárny, se mluví jen málo.
30 Čvc 2021

Temný cíl Grety Thunbergové

Evropská unie si klade za cíl být do roku 2050 takzvaně uhlíkově neutrální, tedy aby čisté emise oxidu uhličitého v roce 2050 byly v součtu nulové. Je podle vás tento nápad v souladu s ekonomickou realitou?
30 Čvc 2021

Agentura usvědčila EU ze lži

Emise oxidu uhličitého se musí v EU dostat na nulu do 30 let. To je závazek stanovený členským zemím. Bez toho nedosáhneme „klimatického“ cíle udržet nárůst teploty na úrovni 1,5 stupně od konce předindustriální éry. Kdyby se
30 Čvc 2021

Místo termínu konce řešme náhradu uhlí

Vláda vzala na vědomí doporučení Uhelné komise ukončit v Česku využívání uhlí pro výrobu elektřiny a tepla v roce 2038. Termín neschválila, naopak doporučila, aby byly v rámci komise dále podrobněji rozpracovány a vyhodnoceny podmínky, nástroje a
30 Čvc 2021

NEJVĚTŠÍ NEPŘÁTELÉ EKOLOGIE

Za minulého režimu se říkal vtip, že největší nepřátelé socialismu jsou čtyři, a to jaro, léto, podzim a zima. Protože při všech změnách počasí, srážek apod. režim reagoval nesmyslně (pokud tedy vůbec) a, bez ohledu na to,
19 Čvc 2021

Strach z kolapsu: v USA a Německu řeší, jak omezit nabíjení elektromobilů

Přestože elektromobilů je v celkovém vozovém parku jen minimum, už dvě země řeší, že v určitých případech bude nutné jejich majitele v nabíjení omezit. Po USA se tato otázka otevřela i v sousedním Německu.
TOPlist