Denní archiv: Čtvrtek, 8 července, 2021

8 Čvc 2021

„Great Reset“ – konec demokracie?

Záhadnou bublinu programu přenastavení světového ekonomického a politického systému zvanou Great Reset propíchla Brazilie. Učinil to za ni v prosinci 2020 její ministr zahraničí Ernesto Araujo, těmito slovy:
8 Čvc 2021

Kdo v Česku otevřel dveře zelenému peklu?

Předseda vlády nechce mít z Česka PirátoStán ochromený zelenou ideologií. Zapomíná však přitom říct celou pravdu.
8 Čvc 2021

Kolik vlastně zaplatíme v Praze za snižování emisí?

Pražský magistrát si schválil Klimatický plán, díky němuž se mají do roku 2030 snížit emise o 45% oproti roku 1990. Cena 230 miliard korun českých mi ovšem vyrazila dech.
8 Čvc 2021

Ještě že středověk neznal motorovou pilu

Občas slýchávám, o kolik blíže měli naši předkové k přírodě, jak s ní žili v symbióze a především – jak tu přírodu NENIČILI. Obávám se, že jde o jeden z velkých romantizujících omylů, který utváří naše přemýšlení
8 Čvc 2021

Co soudy mají a co už nemají soudit

Otázka je jednodušší, než titulek: Může-li soud nařídit zpřísnění „klimatického“ zákona, proč by nemohl zakázat zadlužování státu? V obou případech jde přeci o blaho budoucích generací.
8 Čvc 2021

Zelenou propagandu asi vyučoval Viktor Kožený

Různí zelení lobbisti i aktivisti neustále všude tvrdí, že elektřinu můžeme a musíme vyrábět jen z obnovitelných zdrojů. Ono to nejde, ale tahle stokrát opakovaná lež už nese své shnilé ovoce. Lidé jí totiž začínají věřit.
8 Čvc 2021

Ekologismus je Otesánek

Národní plán obnovy (po koronaviru) počítá se šesti hlavními oblastmi investic. Zelené projekty jsou jednou z nich. Dobře na nich vyniká, jak se v EU žongluje se slovy, i jak je její počínání bláznivé. A jak je
8 Čvc 2021

Jsme ekologičtí?

Vážně víme, co říkáme, když podporujeme ekologickou dopravu? A existují obnovitelné zdroje energie?
TOPlist