Denní archiv: Pondělí, 19 července, 2021

19 Čvc 2021

Strach z kolapsu: v USA a Německu řeší, jak omezit nabíjení elektromobilů

Přestože elektromobilů je v celkovém vozovém parku jen minimum, už dvě země řeší, že v určitých případech bude nutné jejich majitele v nabíjení omezit. Po USA se tato otázka otevřela i v sousedním Německu.
19 Čvc 2021

V ledovcích vidíme důkazy, že CO2 není tahounem klimatických změn

Francouzský fyzik revidoval důkazy o tom, že teplotní změny způsobily změny v koncentraci atmosférického CO2 podle záznamů z ledovcových vrtů z posledních 423 tisíc let, čímž vyvrátil tvrzení o tom, že by CO2 měl roli větší než jen zanedbatelnou.
19 Čvc 2021

Klimatický byznys: Uměle vyvolaná panika. Klima se měnilo odedávna. Potrhlý tunel a příští generace. Budou naše děti už jen živořit?

JIŘÍ KOBZA se zamýšlí nad podstatnými aspekty současného klimatického třeštění evropských zemí a varuje před přistoupením na tuto falešnou hru. Hysterie klimatických změn přináší především obrovské díry do státních rozpočtů a tím i do peněženek nás všech.
19 Čvc 2021

Eurosoudruzi perlí: Budeme platit prdné? Ani psychiatr s poslanci mnoho nezmůže. Krávy, ovce, prasata a plynovod. Na výběr hlad nebo přechod k veganství. Co když po fazolovce překročíme emisní limity?

Některá témata, která se řeší v Bruselu, jsou z pohledu nás středoevropanů, jemně řečeno, zvláštní. O jedné z takových typických bruselovín referoval včera na svém facebooku i český europoslanec Ivan David (SPD).
19 Čvc 2021

Plyn je symbolem klimatického pokrytectví

Blíží se katastrofa. Okamžitě zastavme globální změnu klimatu. Tyhle věty křičí kde kdo. Většině křiklounů jde ale o peníze, odstranění kapitalismu nebo ulití se ze školy. O klima jde ve skutečnosti málokomu.
19 Čvc 2021

KAM KRÁČÍŠ, ELEKTROMOBILITO?

Současné a tím spíše i budoucí evropské emisní předpisy nutí výrobce automobilů vyrábět a prodávat vozidla s elektrickým pohonem. Tento požadavek vychází ze závěrů Pařížské konference o klimatu a nově přijaté Zelené dohody pro Evropu (European  Green Deal)
19 Čvc 2021

Soud nařizuje Royal Dutch Shell snížit uhlíkové emise o 45 procent

HAAG, Holandsko (AP) – Holandský soud průlomovým rozhodnutím ve sporu se skupinami klimatických aktivistů nařídil Royal Dutch Shell, aby do roku 2030 snížila své čisté uhlíkové emise v porovnání s úrovní roku 2019 o 45%.
19 Čvc 2021

Je 50 milionů dolarů dost, nebo málo?

Čína pokračuje ve svém globálním mocenském a ekonomickém tažení. A čím dál víc ohrožuje životní prostředí planety. Který politik to dokáže vyslovit nahlas?
TOPlist