Denní archiv: Úterý, 19 října, 2021

19 Říj 2021

V Antarktidě přibývá mořského ledu

Dnes krátký příspěvek o trendu změn mořského ledu v Antarktidě, tj. na místě, o kterém alarmisté globálního oteplování neradi mluví.
19 Říj 2021

Slunce – zdroj energie a života

V souvislosti s bludnou doktrínou IPCC při OSN a tom, že za růstem teploty na Zemi je rostoucí koncentrace kysličníku uhličitého v atmosféře, se v tomto příspěvku zaměřením právě na Slunce.  
19 Říj 2021

POSTSCRIPTUM: K Astonově „bábě zvědavce“

1000 km jízdy průměrnou rychlostí 67 km/h představuje 15 h jízdy. Při průměrné spotřebě – u elektromobilu je vhodnější hovořit o příkonu motoru, ale v podstatě se jedná o totéž – 25 kW to znamená, že v
19 Říj 2021

ENERGETIKA: Chtějí bankéři zničit českou energetiku?

Nejen čeští podnikatelé v energetice se potýkají s tím, že banky nechtějí financovat uhelné projekty. Nechtějí ani financovat jejich neuhelné projekty, pokud neřeknou, do kdy skončí s těmi uhelnými. Bez ohledu na to, co tím způsobí.
19 Říj 2021

FEJETON: Pokora a zelení

Kam až ze svého místa na úpatí hory dohlédnu, obraz je stejný. Uběhlým časem, deštěm a padlým sněhem vybílené kmeny mrtvých stromů leží jeden vedle druhého na zemi až k obzoru. Jsou seřazeny jak vojáci – spodním
19 Říj 2021

KLIMA: Jak moc se klimatisté pletou?

V médiích následuje jedna vědecká zpráva za druhou o tom, jak ten či onen projev počasí souvisí s globálním oteplováním. Jen občas se však objeví zpráva vysvětlující, že to není pravda.
19 Říj 2021

Zavrženíhodné manipulace s úmrtím z horka a chladu

Skupiny kampaňových výzkumníků se komickým, nejapným a skličujícím způsobem pokouší potlačovat fakta.
19 Říj 2021

Nekrolog za Bohemia Energy

To, co již definitivně dostalo mediální název „energetická krize“, má další vývoj. Zpočátku pozornost budily hlavně nedostatečně naplněné evropské zásobníky s plynem.
TOPlist