Denní archiv: Pátek, 22 října, 2021

22 Říj 2021

Za jedny peníze si nenakoupíte dvojnásobné množství zboží

Platí to i o elektrické energii. Každou vyrobenou kilowatthodinu také lze použít jen jednou. Německá vláda to nepochopila.
22 Říj 2021

Snižování emisí vyjde na biliony

Návrhy Evropské komise na ještě větší snižování emisí CO2 by znamenaly jen těžko představitelné náklady. Červencová analýza České spořitelny uvádí, že jen do roku 2025 se budou zelené investice v ČR pohybovat kolem 800 miliard Kč.
22 Říj 2021

Kolik to bude stát? Tuhle otázku zelení nenávidí

Když všelijací ekologičtí a hlavně klimatičtí aktivisté vykřikují své požadavky, rádi používají čísla. Až doposud to byla ale jen emisní procenta či stupně celsia. Teď je dobíhá pravda, které se bojí. Kolik to šílenství bude stát?
22 Říj 2021

Evropský Zelený úděl nám umožní pozorovat, co se stane, když uvrhnete masy lidí do bídy, zdražíte jim energie i zboží každodenní potřeby, zlikvidujete místní zemědělství i místní podnikání

Experimentů na voličích máme docela dost. Od takových docela malých až test, co se stane, když do evropských měst nastěhujete tisíce militantních džihádistů. A k nim další statisíce zmatených lidí z blízkého východu, kteří jsou kulturně nekompatibilní,
22 Říj 2021

ENERGETIKA: Výstavba dukovanského bloku

Motanice, v níž se rozplývá odpovědnost Po vyloučení Číňanů a Rusů ze soutěže o dostavbu Dukovan se zdá, že je šitá na míru Američanům. Zejména je třeba napravit kompetence, aby ke každé odpovědnosti bylo přiřazeno i rozhodovací
22 Říj 2021

Klimatická změna jako výmluva za nedostatečné varování proti povodním?

Mnozí politikové, aktivisté a novináři zmiňují klimatickou změnu jako příčinu extrémních povodní a velkých obětí v Německu, což je velmi zavádějící. Navíc odvracejí pozornost od nedostatků v protipovodňové varovné službě.
22 Říj 2021

ENERGETIKA: Před čím také varuje tornádo

Zničení jihomoravských vesnic dosud nejsilnějším v tuzemsku zaznamenaným tornádem připomnělo, jak fatálně je naše civilizace závislá na elektřině. Nebo fosilním benzínu a naftě. Jenže aktivistický Brusel na to nebere ohled. Připomenou mu to nyní čeští politici?
TOPlist