Denní archiv: Sobota, 23 října, 2021

23 Říj 2021

Cyklista zralý na Darwinovu cenu

Takzvaní vybrzďovači jsou psychopati. Je jedno, co je k tomu vede, ale na silnicích nemají co dělat. Jednání toho, kdo je naštval může (ale nemusí) být neúmyslné. Jednání vybržďovače je jasný akt agrese.
23 Říj 2021

Green Deal není žádný big deal

Green Deal neboli Zelený úděl bude pro Evropu spíše černým zítřkem. Vysoké náklady, zchudnutí obyvatelstva, ztráta konkurenceschopnosti ekonomiky a výsledek nula – vyjma vyvolených.
23 Říj 2021

EVROPA: Proti Bruselu se národní zájmy dají hájit

Při pohledu přes brýle českých médií a vyjádření českých politiků se zdá, že „Brusel“ udělá, co si zamane. Příklad Švédska a Finska ukazuje, že to není pravda.
23 Říj 2021

Hra o dostavbu Temelína: Vlastizrada? Vláda a poslanci chtějí odříznout české ruce od vysoce kvalifikované práce. Bláznivá nenávist ke všemu ruskému. Jádro nutně potřebujeme. Koupíme vlastní „ostrov“? Proč máme být kolonií?

REDAKCE PROTIPROUD přináší komentář Spolku pro dostavbu Temelína k vazalské politice naší vlády a poslanců na úkor naší ekonomiky i suverenity
23 Říj 2021

GLOSA: Vina za povodeň

Když kult klimatu oslabuje ochranu před průšvihy
23 Říj 2021

GLOSA: Kouř z požárů snižuje produkci fotovoltaiky

Americko-australská studie upozorňuje na to, že při instalaci fotovoltaických elektráren je potřeba brát ohled i na četnost či pravděpodobnost rozsáhlých požárů v přírodě.
23 Říj 2021

GLOSA: Hloupý nápad Evropské komise

Konec aut se spalovacím motorem? Nezpochybňuji geniální myšlenku na volný pohyb lidí, kapitálu a zboží v rámci Evropské unie. To prospívá naší ekonomice. Ale nesmíme nekriticky přijímat všechny nápady z Bruselu.
TOPlist