Denní archiv: Pondělí, 25 října, 2021

25 Říj 2021

KLIMA: Velekněz Timmermans káže

Tornáda budou (prý) omezena přechodem na elektromobily Tak jsme se od místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse dozvěděli, že za nedávná tornáda a povodně může člověk, ale Evropská komise má dokonalý klimatický plán: Omezíme tyto hrůzy, když v
25 Říj 2021

EVROPA: Sprosťárna

Brusel bude prosazovat svou, i když tomu nerozumí
25 Říj 2021

ROZHOVOR: Povstane lid proti EU?

Pane prezidente, co jako letitý bojovník proti zeleným zákazům a omezením říkáte na dosti odvážný “klimatický balíček” z dílny Evropské komise?
25 Říj 2021

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?
25 Říj 2021

KLIMA: Nešťastný způsob tohoto léta

Tragické záplavy v Německu stejně jako nedávné tornádo na jižní Moravě vyvolaly stereotypní reakci politiků i mnohých komentátorů – je to další příklad klimatické změny a potvrzení toho, že musíme ještě zesílit úsilí o co nejrychlejší omezení
25 Říj 2021

O ceně zelené elektřiny se mlčí, nebo lže

Snaha o snižování emisí i využívání moderních zdrojů elektřiny je v principu správná. Ale štve mě, že se stále lidem lže o tom, že si za zelenou energii prostě připlatí. To není fér.
25 Říj 2021

ROZHOVOR: Zajištění energetických potřeb mi dělá starost

Členka Národní ekonomické rady vlády Ilona Švihlíková považuje za kuriózní, že EU se v energetice chce spoléhat i na zdroje, které ještě neexistují. Green Deal je podle ní experiment, který připomíná známé komunistické heslo „poručíme větru dešti“.
TOPlist