Denní archiv: Středa, 27 října, 2021

27 Říj 2021

Za požáry můžou konkrétní lidé, ne klima

Při horku a suchu se požáry šíří snadněji. Ale pořád je někdo musí nejdřív zažehnout. Na výběr je prakticky jen blesk, nebo člověk. Klima samo to nedokáže.
27 Říj 2021

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v předražených domech pro zbohatlíky, či jejich dospělé děti, tam je naleznete.
27 Říj 2021

Zelený politik zvyšuje emise oxidu uhličitého

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo nedávno slavnostně oznámil předčasné ukončení provozu jaderné elektrárny Indian Point, která zásobovala stát New York bezemisní elektřinou. Výsledek se brzy dostavil.
27 Říj 2021

O ceně zelené elektřiny se mlčí, nebo lže

Snaha o snižování emisí i využívání moderních zdrojů elektřiny je v principu správná. Ale štve mě, že se stále lidem lže o tom, že si za zelenou energii prostě připlatí. To není fér.
27 Říj 2021

Volkswagen vyřadil maso. Co vyřadí příště?

Jak bude vypadat život v Evropě, jestli lidé razantně neodmítnou klimatické šílenství, ukazuje největší evropský výrobce automobilů. Ve jménu klimatu bude možné cokoli.
27 Říj 2021

Jádro problému: národní hrdost

Dostavba Temelína a Dukovan již roky pravidelně zvedá vlny politických krizí. Nečasova vláda kvůli záměru pustit do tendru investora z Ruska skončila politickým pučem. Když se opět výběr dodavatele octl na stole, vypukla vrbětická komedie. Ta nakonec
27 Říj 2021

Středomoří v plamenech: Může za to Klimawandel? Většinu požárů založili žháři. Vydráždilo je sucho? Výroba „důkazů“ o klimatické změně. Nemohou za to naopak větrníky? Máme společně shořet ve jménu nového náboženství?

Na webu rakouské veřejnoprávní televize ORF se píše podrobně o požárech na středomořském pobřeží Evropy a Turecka: „Téměř ve všech oblastech požárů v Řecku, ale také v Turecku a Itálii šlehají plameny s nezmenšenou intenzitou. Starosta řeckého
TOPlist