Denní archiv: Pondělí, 1 listopadu, 2021

1 Lis 2021

EVROPA: Teď už o emise CO2 vůbec nejde

Veškeré klimatické tažení má jiný cíl, než politici a aktivisté tvrdí. Nejde o emise CO2, nýbrž o ekonomiku a životní úroveň. O jejich pokles, spíše však přímo propad.
1 Lis 2021

EKOLOGIE: Chvála smrku

aneb Opravdu mohou za kůrovcovou kalamitu lesníci?
1 Lis 2021

Elektromobilita pohledem laika

Laicky vnímám různé tlaky na omezování či zákaz provozu automobilů se spalovacími motory silně negativně. Zprávy typu „tam a tam už ta smradlavá auta nesmí nebo nebudou smět,“ mě pokaždé dokážou naježit.
1 Lis 2021

Po celém Německu plakáty varují před vládou Zelených. „Pravicové smetí“, přišla odpověď

Venku je teplo, lidé rádi relaxují u vody, ale předvolební kampaň přesto jede bez zastávky. A to nejen v Česku. Volby do Bundestagu čekají i Německo, a budou to volby zvláštní. Po šestnácti letech je jasné, že
1 Lis 2021

Sluneční aktivita v minulých 1000 letech

Jak se vyvíjela sluneční aktivita v minulých stoletích? Vědě se pomocí radioaktivního uhlíku podařilo rozklíčovat vliv Slunce v posledním tisíciletí. (délka blogu ca. 8
1 Lis 2021

KLIMA: Alarmisté vsadili na jedinou kartu

V posledních letech se na podporu klimatických změn udává, že na rozdíl od minulosti se dnes mění teplota na Zemi v řádu desetiletí a jednoznačně za tuto změnu může lidská aktivita produkující kysličník uhličitý.
1 Lis 2021

PANÍ LANGŠÁDLOVÁ Z TOP PŘEDVEDLA SVOU NEVZDĚLANOST

Výroky paní Langšádlové, které přinesly Parlamentní listy, naprosto perfektně demonstrují nevzdělanost “bojovníků za klima”.
TOPlist