Denní archiv: Pondělí, 15 listopadu, 2021

15 Lis 2021

Green Deal aneb zchudneme všichni společně

Tento článek pojednává o návrhu Evropské komise známý jako Green Deal (Zelená dohoda), který chce zavést silné restrikce v oblasti vypouštění emisí a chce učinit z Evropy klimaticky neutrální kontinent do roku 2050.
15 Lis 2021

ENERGETIKA: Kam se poděl zdravý rozum?

Výroba a rozvod elektrické energie a ekonomika energetiky se vyučují na technických univerzitách jako několikaleté kurzy samostatných specializací. Ve zblázněné postmoderní době se však společenské ovládání energetiky dostalo do područí ignorantů ovlivněných ideologickým myšlením.
15 Lis 2021

EVROPA: Ekoteroristé světa, spojte se!

Možná znáte úsloví o žábě, která se uvaří v hrnci vody, aniž by si toho všimla. Pro zjednodušení si řekněme, že my, hrdí obyvatelé jedné ze zemí Evropské unie, jsme nyní v nachlup identické situaci jako onen
15 Lis 2021

ENERGETIKA: Zdražování jako výsledek „zelené“ politiky

Na zdražování energií se v současné době podílí více faktorů, ale jeden se zmiňuje spíše okrajové. Je to tzv. zelená politika zemí Evropské unie, která zhoršuje nabídku výroby energie a sází na občasné zdroje (OZE).
15 Lis 2021

POHONNÉ HMOTY JSOU DRAHÉ NAPŘÍČ EVROPOU, PRODEJCI POD TLAKEM POUKAZUJÍ NA PRAVÝ DŮVOD

Když vám někdo dokola vyčítá, jak moc draho něco prodáváte, i když na výslednou cenu máte minimální vliv, co uděláte? No poukážete na to, co z ceny tvoří největší část. Prodejci paliv to běžně nedělají, teď už
15 Lis 2021

PROČ JE DRAHÝ BENZÍN, ELEKTŘINA … A VŮBEC VŠECHNO

O inflaci, proč dovážíme uhlí z Austrálie, proč existují novodobé odpustky jménem Emisní povolenky, k čemu je Green Deal, atd. Mírně zmatený blog o tom, co se mi honí hlavou. Prostě o krásné budoucnosti.
15 Lis 2021

Přichází ekonomický kolaps?

Aniž bychom ještě všichni nasedali do spásných elektromobilů, už nám, ač se to zdá být k nevíře, jako důsledek „zelenější“ dopravy, začal ekonomický kolaps klepat na dveře.
TOPlist