Denní archiv: Pondělí, 22 listopadu, 2021

22 Lis 2021

GLOSA: Čistě, či bezemisně?

Jak slovíčka a demagogie utvářejí politiku klimatu Brzy se ustaví nová vláda a zřejmě bude chtít dělat vše jinak a lépe než ta předchozí. Či snad ne? Chcete-li najít téma pro kontinuitu, je to energetika a politika
22 Lis 2021

ENERGETIKA: Green Deal

aneb Babišova drahota, Fialova žebrota Původně se měl jmenovat tento článek po třech hlavních metodách Green Dealu: Zdražení, zdanění a zákaz – neboli 3Z. Ale když si pan profesor tak krásně naběhl, však na jeho slova dojde.
22 Lis 2021

EKOLOGIE: Chvála myslivosti

Ve středu 3. října byl svátek svatého Huberta. V mnoha kostelích proběhly slavnostní Hubertské mše a na mnoha náměstích zněly zvuky lesních rohů. Myslivci si tak připomněli svojí tisíciletou historii, své křesťanské kořeny a svoji lásku k
22 Lis 2021

POLITIKA: Hra na energetické letadlo

Část lidí dostala faktury s šestinásobným zvýšením služeb za plyn a elektřinu a neví, zda se má stěhovat pod most. Zbytek společnosti podobné dopisy obdrží v nejbližších měsících. A co na to říká vedení našeho státu?
22 Lis 2021

Green Deal – stručně, jasně a přehledně

Green Deal je v posledni době často zmiňováný pojem. Myslim, že si občan zaslouží pro jeho pochopeni především stručné, jasné a přehledné vysvětlení.
22 Lis 2021

Co Vám klimatičtí propagandisté neřeknou

Změna klimatu je složitý proces, jehož mediální interpretace se omezuje na zjednodušený a zavádějící popis pouze negativních důsledků, většinou bez zmiňování nejistot. Navrhované řešení je spíše horší než samotný (pseudo)problém.
22 Lis 2021

POLITIKA: Změní se náš přístup ke Green Dealu?

Ve sněmovně skončila hlavní tvář zeleného pirátství Dana Balcarová. Její strana, asi nejzelenější v minulém volebním období, má už jen čtyři poslance. Bude to stačit k tomu, aby sněmovna brala v úvahu zákonitosti energetiky?
TOPlist