Denní archiv: Úterý, 23 listopadu, 2021

23 Lis 2021

Nejde o „záchranu“ klimatu, jde o likvidaci kapitalismu

Bojovníci za „záchranu“ klimatu volají po okamžitých a radikálních řešeních majících změnit společenský systém. A ti, co prosazují „klimatické“ projekty, deformují tržní hospodářství. Společně tak usilují o likvidaci kapitalismu.
23 Lis 2021

Podle nejnovější práce nastávala největší sucha během Malé doby ledové

Vědecká práce zveřejněná v Nature / Communication Earth & Environment autorky M. Ionitové má zajímavý název: Minulá extrémní sucha ve střední Evropě byla delší, drsnější a [zároveň] méně horká oproti současným suchým obdobím.
23 Lis 2021

SVĚT: Happy Planet Index

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle…uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země „šťastnější“. No pane jo. To
23 Lis 2021

POLITIKA: Nová vláda asi nechápe fyzikální zákony

Pětikoalice poodkryla karty, se kterými chce po svém ustavení hrát. Unijní plán Green Deal zřejmě považuje za dobrý nápad. Zda budeme mít dostatek elektřiny, tím se připravované programové prohlášení nové vlády nezabývá.
23 Lis 2021

SPOLEČNOST: Když nevíš, dej tam „klimatickou změnu“

Pan Hvížďala ve svém komentáři Komu chybí levice (Neviditelný pes, 1.11.2021) předložil mj. tuto myšlenku: „A kvůli čtyřicetiletému ustrnutí v době budování tzv. socialismu jsme se odnaučili překonávat krize a vnímat klimatickou změnu jako hlavní ohrožení i dynamiku rozvoje.“ (zvýrazněno
23 Lis 2021

Velký Maův zelený skok je tu: Klín do Bruselské pětky? Fialova vyhlídka na politické popraviště. Pandořina skříňka v podobě Fit For 55. Jaká bude evropská zima? Zelený Tálibán bude s vládou cvičit. Co na to sněmovna?

PAVEL KOPECKÝ se zamýšlí nad poslední zelenou direktivou bruselských komisařů a tuší že ultimátum pro Fialovu vládu v podobě přijetí sebevražedného „zeleného balíčku“ se může stát začátkem jejího konce
23 Lis 2021

Lepší Ursula v soukromém tryskáči, než Greta na lodi

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, která hlava nehlava tlačí různá klimatická opatření, dostává za uši za to, že letěla 50 kilometrů z Vídně do Bratislavy soukromým tryskáčem. Já jí to nevyčítám, má to totiž logiku.
TOPlist