Denní archiv: Čtvrtek, 2 prosince, 2021

2 Pro 2021

Tak co zelení, jste spokojeni?

Dopady brutálního zdražování energií pocítí skoro milion domácností, které se přiblíží na pokraj chudoby. Podle odborníků hrozí sociální krize, jaká tu desítky let nebyla. Je to zeleným aktivistům, lobbistům a politikům líto?
2 Pro 2021

SVĚT: Energie je civilizace

Co je pak její nedostatek? Zamyšlení nad knihou Václava Smila a nad naším současným šílenstvím.
2 Pro 2021

NĚMECKO: Slepě vpřed, ke Stalingradu!

Nová německá vláda v tom má úplně stejně jasno, jako mívaly vlády soudruhů v sovětském bloku. Hlavně stanovit procenta růstu! Jestli je to reálné? Kdo by se o to zajímal? Wir schaffen das!
2 Pro 2021

SPOLEČNOST: Marxismus-greténismus do škol!

Já sám jsem tak starý a zaostalý, že si dodnes kupuju noviny. A dokonce je i čtu. A protože mi paměť poměrně ještě slouží, občas tam objevím věci, které jsou stejné anebo skoro stejné jako ty, které
2 Pro 2021

ROZHOVOR: Výbuch zelených plánů

Považujete konferenci COP26 za účasti představitelů 197 zemí ve skotském Glasgowě za „historickou“, jak ji označil vyjednavač za Evropskou unii Frans Timmermans, ačkoli se mu nelíbilo, že na poslední chvíli byla pod tlakem Číny a Indie oslabena
2 Pro 2021

Statisíce lidí asi nebudou mít na zálohy

Až 28 procent českých domácností zasažených ukončením činnosti některého z dodavatelů energií nemusí mít na nové zálohy dostatek peněz. Vyplývá to z průzkumu společnosti NMS Market Research, který zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií.
2 Pro 2021

Kremlík: Suroviny měly světu dojít už v roce 2000

Klimatisté operují s údaji o teplotě za 1000 let. Z ledovců však máme k dispozici údaje za půl milionu let, jenže ty nepotvrzují to, co zelení tvrdí. A tak se neberou v úvahu. Dezinformace klimatistů v rozhovoru přibližuje Vítězslav Kremlík.
TOPlist