Denní archiv: Středa, 15 prosince, 2021

15 Pro 2021

Greenpeace zcela přehodnotila postoj k ostrovům odpadků v Pacifiku

Nejprve si dredatí grínpísáci rvali své culíky ze zoufalství nad ostrovy odpadu, které zabírají plochu větší než tři Francie. A chtěli oceán vyčistit. Jakmile se však podívali na plastové ostrovy zblízka, nestačili zírat.
15 Pro 2021

Norská cena elektřiny 4,70 Kč je pro tamní vládu neúnosná, pro českou je normální

Mnohé země řeší otázku pomoci občanům a podnikům s neúnosně vysokými cenami energie. Vláda bohatého Norska považuje zvýšenou cenu elektřiny za nepřijatelnou a občanům ji dotuje, v ČR řešení chybí. Polsko ukazuje zásadnější cestu.
15 Pro 2021

MILIARDY SEM, MILIARDY TAM. VŠAK ON TO DAŇOVÝ POPLATNÍK STEJNĚ ZAPLATÍ

Politici mohou způsobit další velký a drahý průšvih. Dostavba jaderné elektrárny Dukovany pohledem normálního občana.
15 Pro 2021

Polsko chce zrušení emisních povolenek – připojíme se?

Polská vláda a Sejm už nechce pasivně hledět na raketové zdražování energetických komodit, které se následně propisuje do zdražování prakticky všeho zboží a služeb. Co na to česká vláda a parlament?
15 Pro 2021

SVĚTOVÉ ELITY A SUPERBOHÁČI JSOU NEJVĚTŠÍMI PRODUCENTY CO2, OMEZIT SE VŠAK MUSÍ „PLEBS“

Čím víc po nás požadují světové (j)elity omezení produkce CO2 a čím víc nám zvyšují ceny energií a uvádí tak miliardy lidí do chudoby, tím víc CO2 tyto elity produkují. Superboháči a jejich slouhové se totiž nijak neomezují,
15 Pro 2021

Povolenky ani německé bláznovství nestojí za rozpad EU

Na příštím zasedání Evropské rady Polsko navrhne pozastavení systému emisních povolenek. Pokud nedojde k jeho reformě, chce Polsko ze systému vystoupit. Ke kritice se přidávají i další vlády včetně české. Vzpamatují se lídři unie?
TOPlist