Denní archiv: Středa, 5 ledna, 2022

5 Led 2022

VĚDA: Smrt odbornosti?

Klimatoložka J. Curry zhodnotila rok 2021 a dotýká se problémů vědy, a to jak obecně, tak v klimatologii a ve vztahu ke covidu. Dovoluji si přeložit části celé eseje s vlastními poznámkami (kurzívou).
5 Led 2022

GLOSA: S Francií, jaká je

EU povede stát nepřehánějící klimatické ambice
5 Led 2022

EK uklidňuje Němce ohledně podpory jádra: „Nastavíme nejpřísnější požadavky“

Evropská komise v pondělí odmítla kritiku svého návrhu zařadit dočasně jádro a plyn mezi zelené investice. Takzvanou taxonomii odmítají odpůrci obou technologií, kvůli některým podmínkám však nabádají k opatrnosti částečně i jejich stoupenci. Činitelé komise tvrdí, že nárok na označení za udržitelnou investici
5 Led 2022

Antijaderné pokrytectví Německa a Rakouska importujících elektřinu z jádra od sousedů

Německo a Rakousko se tvrdě vymezily proti návrhu Evropské komise zařadit jádro do podporovaných zdrojů. Obě země přitom pokrytecky dovážejí elektřinu z jádra z Francie i ČR, protože obnovitelné zdroje jsou nespolehlivé.
5 Led 2022

Rakousko – jádro je prosazováno fašistickými metodami

Rakousko se postavilo proti návrhu Evropské komise, aby se jaderná energie a zemní plyn staly tak zvanými čistými zdroji. EU tak čeká tvrdý souboj mezi ideology záchrany klimaty a realitou.
5 Led 2022

Média upřednostňují zelenou ideologii před fakty

S jednoznačně kritickým textem o Zeleném údělu, postaveném na fyzikálních zákonech, se v hlavních médií setká člověk jen stěží. Naopak ideologické texty bez reálného podkladu, vycházejí docela běžně.
TOPlist