Denní archiv: Čtvrtek, 6 ledna, 2022

6 Led 2022

RAKOUSKO: Příklad státního extremismu

Naši jižní sousedé nejsou ve výrobě elektřiny soběstační. Přesto chtějí ostatním státům – včetně Česka – diktovat, z čeho můžou vyrábět elektřinu. A rovnou vyhrožují soudem. Rakousko přitom nechápe, že bude první, kdo na to doplatí.
6 Led 2022

Zelená politika zvyšuje emise

Podle posledních údajů se v Německu přes obrovské investice do obnovitelných (spíše občasných) zdrojů energie zvyšují emise oxidu uhličitého, a to ještě před uzavřením posledních jaderných reaktorů. Emise budou stoupat i nadále.
6 Led 2022

Zelení kanibalové a dotační baroni

Čím více roste závislost energetiky na obnovitelných zdrojích (OZE), tím více se zvyšuje kanibalizace cen z jejich produkce a vyžaduje pokračující dotace. Ví to vláda ČR, jež chce znovu solární i větrnou energetiku podpořit?
6 Led 2022

Naftová Škoda Superb ujela na dálnici elektrickému Fordu Mustang Mach-E

Řada elektromobilů se sice chlubí až formulovými údaji o výkonu a točivém momentu, test holandského magazínu však ukázal, že není všechno zlato, co se třpytí –⁠ na nadupaném elektroautě si bez větších potíží smlsnul i tuctový nafťák.
6 Led 2022

JAK TEDY CHTĚJÍ TU ELEKTŘINU VYRÁBĚT?

Elektrická energie jsou s vodou, jídlem, zdravím, kyslíkem a slunečním svitem zásadními atributy života každého moderního člověka. Samozřejmě existují další veličiny, bez kterých je naše bytí nemožné či jen těžko uchopitelné (sex, láska, přátelství, peníze), ale to už
6 Led 2022

Křičí Greta v Berlíně, nebo ve Vídni?

Chcete vidět na vlastní oči Gretu Thunbergovou? Tak se vypravte do Vídně, nebo Berlína. V jednom z těchto měst určitě křičí na politiky. Nebo se pletu?
TOPlist