Denní archiv: Sobota, 8 ledna, 2022

8 Led 2022

KOMENTÁŘ: Energetická a geopolitická krize Evropy – Alexander Tomský

Německá rudozelená vláda uzavřela v prosinci tři nukleární elektrárny a poslední tři, které jí zbývají, chystá zlikvidovat do konce letošního roku. Byly poměrně mladé (1986) a mohly fungovat ještě dlouhá léta, kdyby vládnoucí garnitura nepropadla zelené ideologii.
8 Led 2022

Absurdní hra na ekologii. Brussels Airlines za zimu vypravila tři tisíce prázdných letů

Letecká společnost Lufthansa za zimu uskutečnila 18 tisíc zbytečných letů, které by jinak zrušila kvůli nedostatku cestujících. Tři tisíce z toho čítají téměř prázdná letadla dceřiné aerolinky Brussels Airlines, informuje belgický magazín The Bulletin.
8 Led 2022

Dopady energetické chudoby na zdraví a rozhodování

Vysoké ceny energií negativně ovlivňují zdraví lidí a vedou ke ztrátám na životech, rozhodovací procesy lidí trpících energetickou chudobou mají spíše intuitivní, než racionální charakter a vedou tak k rozhodnutím která postiženým osobám dále komplikují přístup k cenově dostupné
8 Led 2022

Jaderná energetika v roce 2021 – jádro v taxonomii EU

Nejen vývoj počasí v roce 2021 zásadně ukázal, že se přechod k nízkoemisní energetice nedá realizovat bez jaderných zdrojů. Zdá se tak, že alespoň u části evropských států se postoj k jádru mění. Evropská komise tak zařadila jádro k zeleným
8 Led 2022

EVROPSKÁ KOMISE CHCE TO, CO JE NEMOŽNÉ

Evropská komise klade nesplnitelné podmínky a navíc proti sobě záměrně staví příznivce plynu a jádra. Způsob, jak zajistit elektřinu a teplo však nemá. Ani dopadové studie.
8 Led 2022

Zakleknuti Německem

Němečtí investoři nám dávají práci, náš vývoz do Německa je pro naši ekonomiku klíčový. Němečtí podnikatelé jsou spokojeni s kvalitou našich subdodávek, němečtí turisté k nám rádi zavítají, ale každá mince má vždy svůj rub i líc.
8 Led 2022

EVROPA: Zelená lež roku 2021

Na konci či začátku roku se vydávají různé přehledy, výhledy či analýzy. Také jsme pro vás něco takového připravili.
TOPlist