Denní archiv: Středa, 12 ledna, 2022

12 Led 2022

POLITIKA: Bartoš ovládl Piráty jako Bursík zelené

Skutečným testem budou říjnové volby v Praze Vsadili byste už před volebním sněmem Pirátů na Ivana Bartoše? Na něj sázel skoro každý. A jestli se objevovalo nějaké zpochybnění, tak spíše v řadách Pirátů samotných. Když ale přišlo
12 Led 2022

DÁNSKO: Lidé použijí létající koberce

Být jedničkou ve zbytečném úsilí o co nejnižší produkci oxidu uhličitého se rozhodlo Dánsko. Ke splnění jeho nového cíle však není k dispozici technologie. Takže nikdo neví, na co budou za osm let létat dánská letadla.
12 Led 2022

POLITIKA: Šumavská tragédie

Šumava byla historicky nazývána „zelená střecha Evropy“, a když se kvůli jejím hlubokým staletým lesům zakládal v roce 1991 národní park Šumava, nikoho tehdy ani na okamžik nenapadlo, že by se na Šumavě nezasahovalo proti kůrovci. To
12 Led 2022

Podpora solárních zdrojů znamená další zchudnutí sociálně slabých

Další podpora instalace i menších solárních elektráren na střechách soukromých domů znamená přesouvání cenových nákladů za elektřinu na bedra chudších spoluobčanů.
12 Led 2022

Proč chce Fialova vláda nechat ohlupovat děti?

„Podpoříme environmentální vzdělávání a výchovu, především s ohledem na systémové uplatnění tzv. klimatického vzdělávání ve školách,“ uvádí se v programovém prohlášení vlády.
12 Led 2022

EVROPA: Přichází likvidace trhu a nástup socialismu

Bez velké pozornosti médií prošel eurokomisařům jejich pokyn upravit fungování svobodného trhu podle jejich „klimatických pravidel“. To je návrat do roku 1989.
TOPlist