Denní archiv: Středa, 19 ledna, 2022

19 Led 2022

Dvě letadla. Bitcoin a Green Deal

Investorským (a potažmo ekonomickým) světem hýbou už roky a kromě jiných dva pojmy. Bitcoin je jeden. Green Deal (i když třeba dříve jinak slovně pojmenovaný) ten druhý. Základní otázka je pořád stejná: Jsou to letadla?
19 Led 2022

EVROPA: Zelený úděl do škol

Podle Bruselu by se boj proti změnám klimatu, respektive „zelená transformace“ měla stát ústředním prvkem vzdělávání od nejranějšího věku. Měla by být začleněna do všech politik, programů a procesů vzdělávání a odborné přípravy.
19 Led 2022

ROZHOVOR: Zelená politika EU je strašlivě nebezpečná

Jak vy vnímáte rok 2021 z pohledu politika? Pokud budu hodnotit rok 2021 čistě a jen z politického pohledu, tak samozřejmě musím být spokojený. Jinak to byl ale pro velkou spoustu lidí, naši společnost, ale i moji
19 Led 2022

ENERGETIKA: Ministr Síkela a Rada ERÚ

Média informovala o schůzce ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely s členy Rady Energetického regulačního úřadu (dále jen Rady ERÚ). Nezávislý úřad, který dle Energetického zákona má dohled nad energetickým trhem, v posledním období opětovně fatálně selhal
19 Led 2022

Vlastimil Vondruška: Tak jsme opět zachránili planetu

V duchu středověkých flagelantů proudily do Skotska zástupy aktivistů. Ti uvědomělí samozřejmě pěšky, píše Vlastimil Vondruška na svém blogu.
TOPlist