Měsíční archiv: Únor 2022

28 Úno 2022

Putina Ukrajina nezajímá, on chce zničit green deal

Aspoň si to zřejmě myslí místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, dlouhodobý a výrazný zastánce ochrany klimatu, klimatických opatření a elektromobility. Více se dočtete zde – článek je krátký, nebojte se ho.
28 Úno 2022

Němci měli počítat dřív, než začaly umírat děti

Ukrajinci se hrdinně brání barbarskému ruskému útoku. Evropa se konečně rozhoupala k pomoci. Pachuť z váhání ale zůstává a měla by být obrovským mementem do budoucna.
28 Úno 2022

Zelení aktivisté a politici nahrávali (a nahrávají) Putinovi

Proč se Evropa, zejména Německo, bojí vystoupit razantněji proti Putinovi? Protože se sama střílí do nohy, vlivem zelené a progresivistické politiky investovala do nesmyslů a úmyslně oslabuje svoji ekonomickou a vojenskou sílu.
26 Úno 2022

ENERGETIKA: Chytré sítě?

Být politikem je kvalifikace… k ničemu Pánové Pexa a Niedermayer se domnívají, že jsou povoláni v Evropském parlamentu rozhodovat o naší energetice. To je skandál.
25 Úno 2022

KOLIK VAROVÁNÍ JE POTŘEBA?

Energetici opakovaně upozorňují, že již akutně hrozí nedostatek elektřiny i tepla. Ursula von der Leyenová se však chlubí, že „tuto zimu bez ruského plynu zvládneme“. Aby ne, když už končí. Ale jak zvládneme ty příští?
25 Úno 2022

NĚMECKO NENÍ PŘIPRAVENO NA BLACKOUT, VARUJÍ POJIŠŤOVNY

Největší evropská ekonomika se současně vzdává jádra i uhlí. Německý svaz pojišťoven v této souvislosti varuje, že riziko výpadků elektřiny bude růst a hospodářství na to není připraveno.   ilustrační foto | Shutterstock.com
24 Úno 2022

Probere Putinova facka Evropu ze zeleného snění?

Putin napadl Ukrajinu a svět hledá možnosti, jak ho potrestat tak, aby to bolelo spíše jeho než svět. Bohužel sami jsme si naběhli na vlastní vidle a teď nám nezbude, než se kroutit.
23 Úno 2022

DOMLUVA S POLSKEM O DOLE TURÓW

Domluvu s Polskem o povrchovém dolu Turów považuji za jednu z mála dobrých věcí (pokud ne jedninou, nebo spíše – jedinou o které vím), které tato vláda za svou dosavadní existenci udělala.
TOPlist