Denní archiv: Úterý, 21 června, 2022

21 Čvn 2022

Poručit větru a dešti už jednou chtěli, říká o plánech politiků šéf železáren

Část europoslanců tlačí na rychlé a drastické omezení emisí oxidu uhličitého. Jejich plány jsou podle Jana Czudka, generálního ředitele Třineckých železáren, odtržené od reality. „Jde o důkaz ignorace základních fyzikálních zákonů. Návrh je pro velkou část průmyslu
21 Čvn 2022

Až padne Fialova energetická hrůzovláda…..

O příčinách naší energetické drahoty toho bylo napsáno už opravdu více než dost. Objevují se menšinové, avšak v médiích převládající názory, že energetická drahota má příčinu v konfliktu na Ukrajině a nedá se vlastně ani nijak řešit.
21 Čvn 2022

Elektromobily planetu nespasí, bojí se odborníci. Emise vzniknou při výrobě elektřiny

Přechod od automobilů se spalovacím motorem k vozům poháněným elektřinou oteplování planety nezastaví, ani příliš nepomůže životnímu prostředí, varují odborníci. Škodlivé emise totiž budou vznikat dál při výrobě elektřiny, například v uhelných elektrárnách.
21 Čvn 2022

VLASTNÍ AUTO? V EU BRZY LUXUS URČENÝ JEN PRO PAPALÁŠE

EU se pokouší prosadit zákaz prodeje klasických aut od roku 2035. Zastánci tohoto šíleného návrhu tvrdí, že to ani nepoznáme, že pouze budeme mít místo klasického auta elektromobil. Já to ale vidím jinak.
21 Čvn 2022

NÁZOR: Svět se zbláznil

Nedávno vyšla kniha profesora Jaroslava Šestáka z výzkumného centra NTC „Termická analýza a termodynamické vlastnosti pevných látek“. Knihu vydalo prestižní nizozemské nakladatelství Elsevier v anglickém jazyce (Thermal Analysis and Thermodynamic Properties of Solids). Dvanáct kapitol knihy se
TOPlist