Denní archiv: Úterý, 6 září, 2022

6 Zář 2022

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak na nesmyslné ceny elektrické energie

Domácí výroba elektřinyNejprve položím několik kontrolních otázek. Řečnických otázek, protože budou následovat jak Prosté, tak i Šamanovy odpovědi. Kontrolní otázka č. 1: Proč se stavěl ruskoněmecký plynovod Nordstream 2, ačkoli kapacita jedničky nebyla ani vzdáleně zaplněna?
6 Zář 2022

JADERNÁ ENERGIE: Rozhodnutí přišlo pozdě

Jako významné vítězství bylo letos v létě oslavováno rozhodnutí Evropského parlamentu, které povolilo jadernou energii na „přechodnou dobu“, která ale může trvat i poměrně dlouho. Následující události ale naznačují, že rozhodnutí přišlo příliš pozdě.
6 Zář 2022

KLIMA: Příčina raketového zvýšení cen plynu a elektřiny

Pravou příčinou je násilné prosazování klima ideologie v Evropě Dva mediální narativy Určitě jste v médiích zaregistrovali dva jednoduché narativy. Ten první hodnotí současnou energetickou situaci ve stylu „Za drahotu může Putin a jeho energetická válka proti Evropanům“. Dalším
6 Zář 2022

KOMENTÁŘ: Energetická nouze učí zelené housti – Alex Švamberk

Ceny plynu na konci minulého týdne opět stouply. Gazprom oznámil další odstávku plynovodu Nord Stream. Německý ministr hospodářství Robert Habeck (Zelení) už naznačil, že zváží prodloužení provozu posledních tří jaderných elektráren, i když to odmítal. K jádru se vracejí
6 Zář 2022

Vodík je dvakrát silnější skleníkový plyn, než se myslelo!

Karel Wágner zveřejnil podrobnou analýzu využití vodíku pro pohon automobilů jako náhradu za LPG nebo metan. Vychází z veřejných zdrojů, ke kterým ale mám vážné výhrady.
TOPlist