Měsíční archiv: Únor 2023

28 Úno 2023

ZELENÁ ENERGIE: Přenos bohatství od chudých k bohatým

Jsme uprostřed největšího převodu bohatství v historii. Vládou dotované větrné turbíny, solární panely a elektrická vozidla jsou většinou přínosem pro bohaté členy společnosti a bohaté národy. Chudí a střední třída platí za programy zelené energie vyššími daněmi
28 Úno 2023

Desítky tisíc míst jsou v ohrožení. Brusel prosazuje novou ekonormu

Z českého automobilového průmyslu by už do dvou let mohly zmizet desítky tisíc lidí. Pokud bude platit norma Euro 7, nebudou potřeba.
28 Úno 2023

Pivo v boji za podnebí?

Bill Gates vždycky ví, co dělá. A když v těchto dnech koupil za těžké miliardy asi čtyři procenta pivovarského giganta – skupiny Heineken, člověk se musí ptát, co za tím vězí. Čeká snad pivovarský průmysl světlé a
27 Úno 2023

Kupředu levá! Green Deal vyvolá poptávku po levicových řešeních

„Poptávka po nových vozech padá, automobilky navíc děsí nová norma Euro 7“, píše na své titulní straně deník E15. Od okamžiku, kdy byl ministr Kupka postižen zábleskem racionality a jal se bojovat s emisní automobilovou normou Euro 7, toho
27 Úno 2023

EU zatlouká další hřebíček do rakve českého venkova

Přijetí normy Euro 7 Evropským parlamentem, nebude mít negativní dopady jen na automobilový průmysl, ale povede i k vyostřování sociálních rozdílů a také negativně ovlivní život obyvatel českého venkova.
27 Úno 2023

Nejvyšší správní soud zrušil část verdiktu o klimatické žalobě

Nejvyšší správní soud zčásti zrušil loňský rozsudek Městského soudu v Praze, jenž částečně vyhověl tzv. klimatické žalobě. Ministerstvům životního prostředí, průmyslu a obchodu, zemědělství a dopravy bylo žalobou vytýkáno, že nestanovila konkrétní opatření ke snížení emisí skleníkových plynů.
27 Úno 2023

Jak německá zelená politika nakonec vedla k většímu spalování uhlí

Sousední Německo se velmi rádo se staví do pozice světového zeleného lídra. Jedním z poznávacích znaků jeho energetické politiky je nepochybně i odpor k jádru a k uhlí, přesně v uvedeném pořadí.
27 Úno 2023

Elektromobil, auto na páru a digitální fotoaparát

Co má společného elektromobil Tesla, auto na páru N. J. Cugnota a digitální fotoaparát Olympus? Víc, než by se na první pohled zdálo.
TOPlist