Denní archiv: Pondělí, 27 února, 2023

27 Úno 2023

Kupředu levá! Green Deal vyvolá poptávku po levicových řešeních

„Poptávka po nových vozech padá, automobilky navíc děsí nová norma Euro 7“, píše na své titulní straně deník E15. Od okamžiku, kdy byl ministr Kupka postižen zábleskem racionality a jal se bojovat s emisní automobilovou normou Euro 7, toho
27 Úno 2023

EU zatlouká další hřebíček do rakve českého venkova

Přijetí normy Euro 7 Evropským parlamentem, nebude mít negativní dopady jen na automobilový průmysl, ale povede i k vyostřování sociálních rozdílů a také negativně ovlivní život obyvatel českého venkova.
27 Úno 2023

Nejvyšší správní soud zrušil část verdiktu o klimatické žalobě

Nejvyšší správní soud zčásti zrušil loňský rozsudek Městského soudu v Praze, jenž částečně vyhověl tzv. klimatické žalobě. Ministerstvům životního prostředí, průmyslu a obchodu, zemědělství a dopravy bylo žalobou vytýkáno, že nestanovila konkrétní opatření ke snížení emisí skleníkových plynů.
27 Úno 2023

Jak německá zelená politika nakonec vedla k většímu spalování uhlí

Sousední Německo se velmi rádo se staví do pozice světového zeleného lídra. Jedním z poznávacích znaků jeho energetické politiky je nepochybně i odpor k jádru a k uhlí, přesně v uvedeném pořadí.
27 Úno 2023

Elektromobil, auto na páru a digitální fotoaparát

Co má společného elektromobil Tesla, auto na páru N. J. Cugnota a digitální fotoaparát Olympus? Víc, než by se na první pohled zdálo.
27 Úno 2023

Environmentalismus ožebračuje a zabíjí

Prudké zvýšení cen energií po vypuknutí války na Ukrajině a především „zelená“ energetická politika, která učinila Evropu v posledních 20 letech závislou na ruském zemním plynu, přinutily stovky milionů Evropanů ke snižování spotřeby energií, zejména v této topné sezóně.
TOPlist