EVROPA: Eurokomise chce zdražit energie

Uveřejněno dne 29 listopadu 2021 000 12:52

Členské státy EU hledají, jak pomoci lidem, které postihla současná energetická drahota. Eurokomisaři však zdraží emisní povolenky, protož jich čtvrtinu stáhnou z trhu.

Když chcete něco zlevnit, jak to uděláte? Zajistíte, aby toho byl dostatek. Případně můžete úředně nařídit cenu. Zajistit celkově dostatek plynu pro letošní zimu už se asi podaří jen stěží. Takže ho dost nebude, a bude tedy potřeba spálit více uhlí. Jenže Evropská komise chce snížit množství emisních povolenek (zde). Ty přitom již nyní patří k faktorům, které ženou ceny energií nahoru. A když EK stáhne téměř čtvrtinu jejich současného množství, je na místě předpokládat, že povolenky zlevní? Ne. Tedy pokud nedojde k úřednímu stanovení cenového stropu, což však není na obzoru.

Eurokomisaři tím v celé nahotě ukazují svoji nesmiřitelnou ideologickou zaslepenost. Je jim evidentně úplně jedno, jestli budou lidé mít peníze na to, aby svítili a topili. Hlavně, že si komisaři splní svůj sen o „boji proti klimatické změně“, který ovšem vede pouze EU, a je tedy celý úplně k ničemu (emise CO2 z EU představují jen kolem sedmi procent těch světových…). Vážně tohle lidé v jednotlivých evropských státech chtějí? Eurokomisařům (a většině europoslanců) je to jedno. Oni přeci počítají s tím, že čtvrtina obyvatel bude závislá na dávkách, které by jim měly kompenzovat nehorázné ceny energií.

Nebylo by přitom jednodušší třeba celé emisní povolenky zrušit? Inu, nebylo. Protože když lidi přivedete do chudoby a dáváte jim nějakou almužnu – v tomto případě energetickou – můžete je lépe ovládat. A vnutit jim svá pravidla života. Že jde právě o to, je stále jasnější.

Zdroj

Reakce
  1. 2 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist