NĚMECKO: Slepě vpřed, ke Stalingradu!

Uveřejněno dne 2 prosince 2021 000 14:15

Nová německá vláda v tom má úplně stejně jasno, jako mívaly vlády soudruhů v sovětském bloku. Hlavně stanovit procenta růstu! Jestli je to reálné? Kdo by se o to zajímal? Wir schaffen das!

V německém národě je zřejmě někde hluboko skryté přesvědčení o vlastní výjimečnosti. O předurčenosti k tomu dokázat velké, ba největší věci. A nevyléčí jej z toho ani sebehorší průšvihy, ke kterým to v minulosti vedlo. Včetně devastace vlastní země i s celým národem. Dvě takové veliké, vpravdě dějinné německé zkušenosti mají ve svém názvu dokonce slovo světová… Tahle zkušenost bude menší, bude jen evropská. Její dopad však bude také strašný.

Nová německá vláda se totiž dohodla na koaliční smlouvě. Ta se hemží procenty růstu a vytyčenými cíli jako závěry sjezdů komunistických stran neblahé paměti. A protože současně ignoruje zákonitosti přírody i trhu, plnění těchto cílů skončí stejně špatně.

Prohlásit, že za devět let bude mít Německo 80 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů je totiž jednoduché (místo stejně nereálných 65). Zejména, když se vůbec nezajímáte o realitu. Ta je totiž nepohodlná. Protože realita neodpovídá přáním zelených. O tom, kolik dodávají OZE do německé sítě v těchto dnech si může udělat každý představu z on-line dat německého Agorameteru (zde). Ta čísla jsou tristní. Ale nemůžou být jiná, protože slunce nesvítí a vítr nefouká. Přitom Německo má v OZE již vyšší instalovaný výkon, než v konvenčních elektrárnách. Při pohledu na Agorameter je však evidentní, že splnění koaličního plánu (při současné úrovni spotřeby) vyžaduje tento instalovaný výkon alespoň zečtyřnásobit. Za devět let. Tomu někdo vážně věří?

Současně ovšem chtějí noví vládcové Německa, aby do devíti let jezdilo po tamních dálnicích nejméně 15 milionů elektromobilů. Což zvýší spotřebu elektřiny velmi výrazně. Podle výpočtů profesora Jana Macka z ČVUT by náhrada současných více než pěti milionů českých aut elektromobily vyžadovala mít k dispozici výkon sedmi temelínských bloků, tedy sedmi gigawatt (zde). To znamená, že Německo by jen pro elektromobily potřebovalo zdroje s výkonem 21 gigawattů. Což je ve všední den zhruba čtvrtina špičkové spotřeby země.

Samozřejmě i elektromobily budou mít elektřinu ze slunce a větru! Protož jádro v Německu skončí příští rok a uhlí si nová koalice předsevzala zlikvidovat do roku 2030. Čímž samozřejmě rozmetala plány německých energetiků na to, jak co nejdéle udržet tamní sítě bezpečně v provozu.

I tohle mají němečtí vůdci nějak v krvi. Ať jsou fakta sebehorší a jejich poradci či generálové je na jejich základě varují, oni si to stejně udělají po svém. Takže i tentokrát, před tváří celého světa (který chce zachránit před globálním oteplováním) dojde i moderní zelené Německo k svému Stalingradu. Tedy k bodu, kde fatálně přecení své síly a neméně fatálně podcení síly protivníka, kterým je tentokrát především sama fyzika a její zákony. Což je na základě kdykoli ověřitelných faktů neporazitelný soupeř.

Strašné je, že nás k tomu Stalingradu Němci táhnou s sebou.

Zdroj

Reakce
  1. 2 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist