Al Gore má skvělého parťáka

Uveřejněno dne 27 dubna 2011 000 13:52

greensvastikaCharles Manson prolomil dvacetileté mlčení. Magazínu Vanity Fair z vězení po telefonu řekl, že prezident Obama je otrok Wall Streetu a vyjádřil obavy o stav přírody. Letos je to 40 let od chvíle, kdy ho i jeho fanatické následovníky odsoudili za brutální vraždy několika lidí včetně těhotné ženy režiséra Romana Polanského.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ztelesneni-zla-charles-manson-po-dvaceti-letech-promluvil-boji-se-o-prirodu-17p-/zahranicni.asp?c=A110422_125039_zahranicni_ipl

Manson si v kalifornské věznici odpykává doživotní trest za podíl na několika brutálních vraždách z léta 1969. Jeho následovníci a členové sekty zvané Mansonova rodina tehdy mimo jiné vtrhli do bytu režiséra Romana Polanského a jeho manželky Sharon Tateové v Los Angeles a povraždili všechny přítomné.

Polanski byl tehdy v Londýně, ale jeho šestadvacetiletou ženu, která byla v osmém měsíci těhotenství, brutálně ubodali. Stejně jako jejich čtyři hosty. Podobně naložili během několika dnů ještě s dalšími lidmi.

Policii se nepovedlo prokázat, že se Manson osobně na vraždění podílel, soud ho ale v roce 1971 uznal vinným z toho, že zabíjení nařídil. Od šibenice ho i jeho věrné o rok později zachránilo zrušení trestu smrti v Kalifornii. Všichni dostali doživotí.

Nyní po dvaceti letech mlčení se rozhodl promluvit s novináři, konkrétně se španělským vydáním magazínu Vanity Fair. Na otázku, co si myslí o současném americkém prezidentovi Baracku Obamovi, prý odpověděl, že je doslova „otrok Wall Streetu“. „Neuvědomuje si, co dělají. Hrají si s ním,“ pronesl.
Masový vrah projevil zájem o životní prostředí

Pustil se také do tématu ekologie a vyjádřil obavy o stav životního prostředí. „Pokud se neprobudíme, nebude počasí, protože polární čepičky tají kvůli tomu, co děláme atmosféře,“ vzkázal podle americké televize ABC News telefonicky ze státní věznice Corcoran v Kalifornii.

V dalších odpovědích pak už připomínal starého mrazivého Mansona, podotkla televizní stanice ABC News na svém webu. „Jsem špatný muž. Jsem ohavný (…) jsem vyděděnec. Jsem kriminálník. Jsem všechno špatné,“ řečnil do telefonu.

Pak se rozhovořil o svých tehdejších vraždících následovnících: „Žiji v podsvětí. Neříkám lidem, co mají dělat. Oni to ví. Pokud neví, co dělat, nechodí ke mně, protože jsem velmi zákeřný muž. Jsem velmi zlý muž. Rozumíte, když říkám, že jsem zlý?“

Manson už asi jedenáctkrát žádal o podmínečné propuštění, znovu o něj bude moci požádat v příštím roce. Jeho nový obhájce dokonce požádal o milost pro Charlese Mansona prezidenta Baracka Obamu, připomněla ABC News.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist