DÁNSKO: Lidé použijí létající koberce

Uveřejněno dne 12 ledna 2022 v 15:10

Být jedničkou ve zbytečném úsilí o co nejnižší produkci oxidu uhličitého se rozhodlo Dánsko. Ke splnění jeho nového cíle však není k dispozici technologie. Takže nikdo neví, na co budou za osm let létat dánská letadla.

Prounijní politici v evropských státech, fandící Zelenému údělu čím dál víc, uvažují jako marxističtí sociální inženýři, ale také věří tomu, že mají charisma jako J. F. Kennedy. Protože ten přeci vyhlásil, že USA do konce desetiletí přistanou na Měsíci, a ono se to povedlo. Jenže tehdy Američané na Měsíc chtěli, kdežto dnes Francouzi, Češi, Nizozemci, Poláci, Bulhaři, Rumuni a další národy v Evropě do Zeleného údělu nechtějí. Což si ovšem politici odmítají připustit. A politici v evropských státech (o orgánech EU vůbec nemluvě) nejsou Kennedy.

Tenhle Kennedyho syndrom se nejnověji projevil u dánské premiérky Mette Frederiksenové. Podle jejího projevu na Nový rok budou dánské vnitrostátní lety od roku 2030 bez emisí (z kontextu zprávy ČTK je zřejmé, že bez emisí oxidu uhličitého, zde). Tedy za osm let! Háček je v tom, že potřebná technologie zatím není k dispozici. Letadla bez emisí zatím lidstvo jaksi neumí. Tedy kromě kluzáků a větroňů, ale ty pro něco jako vnitrostátní lety nejsou úplně vhodné.

Největší evropský výrobce Airbus sice již ohlásil vývoj letounů na vodík, ale k dispozici by měly být až v roce 2035. Tedy pět let po termínu, který vypálila dánská premiérka. A to ještě někdo musí zvládnout prakticky a ekonomicky schůdnou cestu výroby vodíku za použití elektřiny pouze z obnovitelných zdrojů.

Když se k tomu přidá současný fanatický odpor německy mluvících zemí proti jádru – byť samy nemají svoji energetiku ani zdaleka vyřešenou -, je jasné, kde je problém. Evropští státníci pod vlivem Kennedyho syndromu sami sebe dostávají do ideologické pasti. Stejně jako bolševici a komunisté do roku 1989 chtěli obracet toky řek a diktovat přírodě, chtějí i oni obelstít přírodní zákony a technologické poznání a k tomu být zelenější než jiné státy. Jenže přírodní zákony nelze obelstít a technologie se neobjeví na povel. Na tom nic nezmění ani to, že stejný cíl ohlásilo i Švédsko. A nezměnil by to ani Kennedy s celým svým charismatem.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist