DOTACE NA ELEKTROMOBILY: MILIARDOVÉ DOTAČNÍ ELDORÁDO PRO PÁR VYVOLENÝCH

Uveřejněno dne 15 ledna 2022 000 12:14

Všichni daňoví poplatníci se složí a nepatrný zlomek osob dostane dárek v podobě dotace na elektromobil. To není podpora elektromobility, to je dotační eldorádo pro pár vyvolených,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Dělat tento krok v době, kdy raketově roste státní dluh, je podle něho nezodpovědný krok, který v konečném důsledku nepomůže vůbec nikomu.

Podnikatelské odbory upozorňují, že vláda vyčlenila, prý pro podnikatele a živnostníky, na pořízení elektromobilu dotace ve výši téměř jedné miliardy korun. Podpora se má týkat pořízení pouze asi 4 500 elektroaut. To je naprosto zanedbatelné množství, protože v ČR podniká asi 1,4 milionu ekonomicky aktivních subjektů (firem a živnostníků). Jde tedy zjevně jen o propagační trik.

 

Podnikatelské odbory dotace do soukromého sektoru dlouhodobě odmítají. Miliardová dotace na podporu elektromobility jen dokazuje, že současná podoba dotací pokřivuje trh, dává prostor pro korupci, poskytuje neoprávněnou konkurenční výhodu a v konečném důsledku prohlubuje deficit státního rozpočtu.

Podle předsedy Podnikatelských odborů si stačí položit jednoduchou otázku: “Kdo bude mít prospěch z toho, když vláda pomůže nepatrnému zlomku podnikatelů koupit si elektromobil? A kdy se dočkají všichni, kteří si nepořídí dotovaný elektromobil, pokut za znečišťování ovzduší?“

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist