Neodborník Drobil stokrát lepší ekoteroristy

Uveřejněno dne 2 září 2010 000 11:43

ckmPřed nějakými čtyřiceti lety jsem pro CKM provázel skupinu nizozemských studentů elektrotechniky. Komické bylo, že je vedl čínský profesor vyhnaný z Indonésie československými samopaly.

A naše cesta vedla, jak jinak, také do elektrárny Tušimice. Jakýsi svazák nás na začátku exkurze zavedl do zasedačky, kde u tabule učinil přednášku. Pilně jsme tlumočil, jak již za odměnu 55,- Kčs denně bylo mojí povinností.

Velmi záhy se přednášející dotkl otázky uhlí, které, jak každý blbec ví, se v elektrárnách běžně spaluje. A ihned také oznámil, jak je to uhlí „kvalitní“. Přetlumočil jsem doslova a čínský profesor vyskočil jako čert z krabičky, že špatně překládám. Požádal jsem tedy svazáka, ať procento síry v uhlí napíše na tabuli, bylo to myslím 1,7%, a byl jsem ospravedlněn. Ovšem profesor vyskakoval dál, že u nich, míněno v Nizozemí, se nesmí spalovat uhlí s desetkrát menším obsahem síry než to tušimické.

Takže pokud se ekologové zasazovali o odsíření elektráren, tak to myslím je jejich poslední záslužný čin v této zemi. Od té doby zmutovali a jejich působení je podobné působení maniakálního revolucionáře V.I. Uljanova, zvaného Lenin, kterého německá císařská rozvědka poslala v zapečetěném vagóně přes Finsko, aby rozvrátil ruský režim. A povedlo se dokonale.

„Ekologům“, protože teď už hovořím nikoli o vědcích, ale o fanaticích, kteří si svoji frustraci vybíjejí nejrůznějšími ekoteroristickými činy. Počínaje zákeřnou metodou skupováním malých částí pozemků pod budoucí dálnicí a konče zcela nelogickým zavržením jaderné energetiky při současné snaze o omezení emisí CO2. To je něco, co je zdravým, i netechnickým, rozumem nepochopitelné. Tvrdit, že nám hrozí smrtelné nebezpečí od CO2 – oceány stoupnou až o šest metrů, a současně bojovat proti jediném bezemisnímu zdroji, je opravdu na hlavu.

Korunu všemu pak „ekologové“ nasadili prosazováním královských výkupních cen fotovoltaické energie, takže jsme se stali dojnou krávou spekulantů z celého světa. Ale podle mého názoru by z této „fotovoltaické pasti“ mohl být celkem elegantní únik. 75% zdanění zisků z fotovoltaiky. 25% roční zisk je více než dostatečný a proč by stát nemohl u fotovoltaiky, kde jde o zcela jasnou a též velmi nestydatou, použít stejnou metodu, jakou plánuje u stavebního spoření.

Žádný stát nikde na světě nezaručuje neměnnost daňových sazeb a toto by byl excelentní příklad, jak vypočítavé zelené hydře, hrající na lidskou hloupost a strach, tak trochu šlápnout na krk a přidusit ji v její namyšlené rozpínavosti.

ZDROJ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist