Bankéř přiznal, že za Green Dealem jsou peníze

Uveřejněno dne 19 května 2022 v 12:55
Podle šéfa Komerční banky Jana Juchelky je vše, co si dovedeme představit pod slovem Green Deal, největší obchodní a investiční příležitost pro průmyslníky a současně pro banky.

V tomto nečekaném přiznání je nejlepší vysvětlení současné energetické krize.Taky nechápete, proč Evropa tak zeleně blázní, když to vede k brutálnímu zdražování elektřiny a mimo jiné taky k obrovské závislosti na ruském plynu?

Léty prověřená pravda zní, za vším hledej peníze. Teď nám to bankéř Juchelka, zřejmě ve slabé chvilce, přiznal naplno. A proto taky tvrdí, a spolu s ním i někteří politici a ekologičtí aktivisté, že Green Deal je v současné energetické krizi třeba ještě zrychlit. Určitě jste si současně všimli, že jiná skupina lidí varuje, že je ho naopak nyní nutné buď pozastavit, nebo minimálně zpomalit či přenastavit. Tohle tvrdí odborníci a ti politici, kteří si uvědomují, že pokud půjdeme stále dál po zelené cestě, upadnou Evropané do nesmyslné chudoby.

Bankám je to ale úplně jedno. Ty zajímají jenom peníze. A pokud se budou mohutně stavět soláry, větrníky, přenosové sítě, plynové zásobníky a terminály, plynovody a já nevím co ještě, tak je to pro ně fantastická příležitost dávat na to úvěry. Ty jim navíc budou garantovat spříznění politici.

Na Juchelkově přiznání je zajímavé, že to řekl upřímně. Doposud se totiž banky či pojišťovny vehementně zaklínaly tím, že jim jde o klima, o snižování emisí, o životní prostředí.

Houby s octem. Jde jim jen a pouze o peníze. A ty chtějí vytahat z kapes nás všech. Aby si ještě zvýšily své už dnes obří zisky.

A to zkrátka není fér. Je správné před tím varovat. A pevně doufám, že politikům, kteří hrají s bankami tyto „zelené“ hry, to voliči spočítají u voleb.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist