VIDEO: Na elektrokoloběžce jely po stezce dvě dívky, srazily se s cyklistkou

Uveřejněno dne 22 června 2022 000 10:16
Dvě podobné nehody za účasti sdílených elektrokoloběžek vyšetřují v posledních dnech českobudějovičtí policisté. Při první se střetly dvě mladistvé dívky s cyklistkou. Při druhé zase dva nezletilí chlapci srazili muže, který šel při okraji cyklostezky. Na sdílené koloběžce smí přitom jet jen jeden plnoletý člověk.

První nehoda se stala 8. června v 15.15 hodin na cyklostezce mezi ulicemi Průběžná a Čéčova. Dvě dívky jedoucí na jedné sdílené koloběžce se tam střetly čelně s protijedoucí ženou na kole.

„Nehodu měly nahlásit, což neudělaly. Sražená žena se pak nechal ošetřit u lékaře. Dívky rozhodně neměly jet na koloběžce ve dvou. A nebylo jim osmnáct let,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dva chlapci na sdílené koloběžce se střetli v parku Na Sadech s chodcem.

Druhá nehoda se stala 15. června v 17.50 hodin v parku Na Sadech. Dva chlapci mladší 15 let jeli ve směru od Rudolfovské k Lannově třídě. Mladík za řídítky se plně nevěnoval řízení a srazil chodce, který šel po pravém okraji cyklostezky. Ten se po pádu těžce zranil a na místě ho museli ošetřit záchranáři.

Svědci, kteří viděli některou z nehod, se mohou ozvat na číslo 974 226 588 nebo na linku 158. Přihlásit se mohou i obě dívky, které se střetly s cyklistkou.

„Připomínáme, že jízda na sdílených koloběžkách provozovaných v krajském městě je povolena od 18 let a pouze pro jednu osobu,“ upozornil Bajcura a připomněl, že dopravní policisté v posledních týdnech vyšetřují zvýšený počet obdobných nehod.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist