EU schválila zákon o uhlíkových emisích, který uvrhne celé generace do chudoby

Uveřejněno dne 28 června 2022 000 11:55

I přes skutečnost, že tento blok se potýká s ochromující energetickou krizí, tak EU schválila legislativu, která na uhlíkové emise uvalí další výpalné.

Poté, co toto schválení v Evropském parlamentu před dvěma týdny selhalo, částečně díky konzervativním a populistickým politikům hlasujícím proti tomuto opatření, se teď EU podařilo to pokračování šílené razie na uhlíkové emise protlačit.

Tento krok realizovaný i přes skutečnost, že mnohé země unie zažívají ochromující energetickou krizi, jeden europoslanec popsal jako rozsudek k chudobě pro celé generace EU.

Plán části tohoto bloku „Fit pro 55“ na omezení emisí celé unie o 55 procent původně odmítl ta ve středu schválená opatření, která značně rozšiřují unijní režim obchodování s uhlíkem, tj. cosi, o čem kritici tvrdí, že vede k vyšším cenám jako pro lidi, tak pro podniky.

„Evropský parlament schválením legislativy Fit pro 55 odsoudil Evropskou unii k tomu, že nebude mít žádnou budoucnost a její občany po celé nadcházející generace předurčil k chudobě,“ řekl Breitbart Europe europoslanec Cristian Terhes krátce poté, co parlament odhlasoval realizaci těch původně odmítnutých opatření.

„Tato legislativa je součástí „ambiciózního“ plánu Ursuly von der Leyen na změnu chování Evropanů pomocí vyšších daní a cen, stejně jako pomocí zavádění nových restrikcí,“ pokračoval tento rumunský konzervativec. „Taková legislativa nejenže učiní EU méně atraktivní pro business, ale také i ty současné podniky vyžene, aby z EU uprchly.“

 

„Lidé uvíznou v situaci s méně pracovními místy, s méně příležitostmi a budou jen uboze přežívat z měsíce na měsíc,“ uchyloval se Teheres k tvrzením s dodatkem, že ti, co v tom bloku jsou, už teď pociťují náklady ‚utopických snů‘ EU.

Rozšiřování systému obchodu s uhlíkem Evropské unie spolu se spoustou dalších opatření zavedených tento měsíc jako součást Fit pro 55 přichází v okamžiku, kdy se její členské státy uchylují k pálení paliv s vysokými uhlíkovými emisemi, aby pomohly překonat probíhající energetickou krizi částečně způsobenou válkou na Ukrajině.

Např. Německo se muselo uchýlit k pálení více uhlí, aby si mohlo svítit, když Moskva dramaticky omezila množství plynu dodávaného do této země, přičemž ministři teď oznamují, že země se v důsledku toho nachází uprostřed „plynové krize“.

Mezitím se Itálie pokusila významně snížit svoji spotřebu energie regulací používání klimatizace ve veřejných budovách s povinností, že v budovách veřejné správy a ve školách lze v zimních měsících chladit maximálně na 25 stupňů celsia.

Jakou až neutuchající tlaky EU na nižší uhlíkové emise sehrají roli v epidemii hroucení energetické bezpečnosti šířící se blokem, to se teprve uvidí, ale Critian Terhes trvá na svém, že je třeba, aby voliči jednali kladením odporu vůči tomu, co Evropská komise páchá.

„Nastal čas, aby se lidé po celé EU připravili do Europarlamentu zvolit poslance, kteří při schvalování zákonů používají i zdravý rozum, racionalitu a přihlíží k faktům, místo neskutečných a ideologických utopií, které přezírají jejich práva a odsuzují je k chudobě,“ dospěl k závěru tento člen seskupení Evropských konzervativců a reformistů.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist