KLIMATICKÝ ALARMISMUS JE PŘEDEVŠÍM SKVĚLÝM ZDROJEM PENĚZ NEJEN PRO NÁM DOBŘE ZNÁMÉ MILIARDÁŘE

Uveřejněno dne 9 července 2022 000 10:41
Zhruba od 70. let se v různé míře objevují apokalyptické klimatické vize, podle nichž bychom zde již dávno neměli být. Právě podle těch prvních měla být již doba kolem roku 2000 dobou, kdy lidstvo takřka vyhyne, neboť planetu zalije voda z tajících ledovců. Další apokalyptické vize pak varovaly před globálními katastrofami výhledově během 10-40 let.

Ani jedna předpověď se dosud nesplnila. EU se snaží svým zeleným údělem razantně výrazně snížit životní úroveň Evropanů ve jménu klimatického náboženství. Boj proti pro naši planetu přirozenému (a pro rostliny dokonce potřebnému) CO2 je pak šíleností největší. A asi nejhorší na tom všem je, že většina lidí klimaalarmistům věří.

Zatímco po vás požadují, abyste co nejvíc zkrátili svoji uhlíkovou stopu a v Holandsku již vyvlastňují zemědělce a likvidují jejich chovy, neboť krávy údajně produkují příliš CO2 a metanu, oni sami se s nějakou uhlíkovou stopou netrápí.

Například americké korporace, které klimatickou agendu razí asi nejurputněji, zvýšily výdaje za soukromé tryskáče na desetileté maximum. Výdaje na vzdušný luxus vzrostly v roce 2021 mezi skupinami S&P 500 o 35 procent na 33,8 milionu dolarů, což je nejvyšší hodnota od roku 2012, podle ISS Corporate Solutions, divize investičních poradců Institutional Shareholder Services.

Zdaleka nejvíce utrácela za soukromé tryskáče mateřská společnost Facebooku Meta a letecká skupina Lockheed Martin. Šéf Mety (Facebooku) Zuckerberg přitom patří k hlavním propagátorům klimatického šílenství, ale i k těm, kdo na něm nejvíc vydělávají, jak se ještě dozvíte níže.

Samotný „klimatický car,“ John Kerry pak vlastní 6 domů, 12 aut, 2 jachty a 1 soukromý tryskáč. Zatímco po ostatních požaduje, aby zanechávali co nejmenší uhlíkovou stopu, tak sám u sebe podobné problémy neřeší. Nejinak je tomu s hollywoodskými celebritami, z nichž většina vlastní jak nějakou tu jachtu, tak soukromý tryskáč, nicméně nestydí se mezitím „plebs“ poučovat o tom, jak na sobě musí šetřit.

Klima se mění soustavně. Ve středověku bylo teplé období, které trvalo asi od roku 900 do roku 1400. Potom, od roku 1400 do roku 1800, došlo k takzvané malé době ledové, během níž byla chvílemi taková zima, že Vivaldiho sonet ze zimního koncertu jeho slavných 4 ročních období byl inspirován bruslením na Benátské laguně, což bylo v té době normální.  Klima se vždy výrazně a v některých případech rychle měnilo, a to i bez toho, že by za to mohl člověk se svými emisemi CO2.

Ovšem klimatické „náboženství“ se stalo především velmi lukrativním byznysem – a to nejen pro různé majitele solárních či větrných elektráren nebo pro výrobce elektromobilů. Pohádkově vydělávají na klimatické agendě i nám známé světové vládnoucí (j)elity. Jde o stejný byznys jako genové injekce, ostatně, stojí za nimi i titíž protagonisté.

V roce 2015 Bill Gates založil celou řadu organizací, které se věnují „boji proti změně klimatu“. Stalo se tak na konferenci OSN o změně klimatu v roce 2015, na které americký prezident Obama  mimo jiné vyhlásil „Mission Innovation“  , které se zúčastnilo mnoho zemí. Při této příležitosti Gates založil investiční fond Breakthrough Energy, do kterého vstoupili různí miliardáři.  Wikipedia uvádí následující členy Breakthrough Energy s odkazem na různé zdroje : Jeff Bezos, Mike Bloomberg, Richard Branson, George Soros a Mark Zuckerberg.

Breakthrough Energy je investiční fond, který poskytuje rizikový kapitál alternativním energetickým společnostem. Nejde tedy o dary nebo podporu boje proti klimatickým změnám, ale o peníze. Bill Gates investuje do perspektivních společností prostřednictvím investičního fondu Breakthrough Energy, a pokud budou úspěšné, Gates může svou investici rychle znásobit stokrát, pokud start-up vstoupí na burzu. To, co se lidem prodává jako „boj proti změně klimatu“, není nic jiného než obchodní model, protože mediální humbuk kolem klimatu vytvořil rychle rostoucí trh v miliardách eur a Bill Gates a jeho spoluinvestoři zajistili nejlepší startovací pozice.

Uvážíte-li, že samotná EU chce investovat jeden bilion eur do údajného boje proti změně klimatu v rámci Zeleného údělu, vyhlášeného Ursulou von der Leyenovou (a nedávno schváleného EP), je jasné, o jakých sumách peněz mluvíme. Mimochodem, šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová udělala z Breakthrough Energy oficiálního partnera své EU Green Deal v červnu 2021 a natočila krátké propagační video s Billem Gatesem.

Bill Gates si tak zajistil přístup k většině z bilionů eur (pozor, jde i o vaše peníze z daní), které EU hodlá v příštích letech utratit v údajném boji proti údajným klimatickým změnám.

Údajný boj proti údajně člověkem způsobeným klimatickým změnám nikdy nebyl o změně klimatu, vždy šlo jen o peníze. A to o spoustu peněz. To by vám snad mohlo být jasné když vidíte, kdo za tím vším stojí…

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist