NÁVRAT K UHLÍ …

Uveřejněno dne 19 července 2022 000 12:00

KOMISAŘ NEJVYŠŠÍHO EVROPSKÉHO SOVĚTU, pardon Evropské komise, Frans Timmermans se vyjádřil, že je potřeba se opět vrátit k uhlí, byť dočasně, protože kvůli energetické krizi hrozí vážné občanské nepokoje.


To je velmi důležitý signál.

Za prvé, ukazuje, jak naprosto mimo realitu se špičky Evropského svazu, pardon Unie nacházejí. On si pan Timmermans skutečně myslí, že členské státy teď prostě otočí vypínačem, tím se spustí odstavené uhelné elektrárny, a všechno bude najednou růžové a prozářené sluncem? A až se krize přežene, tak se zase otočí vypínačem na druhou stranu a pojedeme dál vstříc zelené budoucnosti jako by se nechumelilo? Kolik let by potrvalo opět vybudovat infrastrukturu, která byla v podstatě rozebrána? Jak dlouho by to trvalo Německu? Kde se na to seženou lidi? Samozřejmě, vrátit se k uhlí je jinak racionálním řešením, ale nikoliv rychlým řešením.

Obrovské krizi se Evropa prostě nevyhne. Kvůli iracionální zelené politice.

Za druhé, ukazuje to, že i takoví zelení fanatici se občanského odporu velmi obávají a dokonce takový odpor považují za bezprostředně možný a dokonce za potenciálně účinný. To je velmi důležité a my bychom si z toho měli vzít zásadní poučení:

POJĎME SE TĚM DAREBÁKŮM A JEJICH DOMÁCÍM PŘISLUHOVAČŮM KONEČNĚ POSTAVIT, dejme se cestou občanského odporu vůči tomuto odpornému socialismu, ať lidé mohou konečně volně dýchat a normálně žít. Zároveň to ale znamená zásadně odmítnout všechny ty falešné proroky, kteří říkají, že ten jejich socialismus problémy vyřeší a pak bude líp.

Jediná cesta je kapitalismus. Lze svobody dosáhnout širokým občanským odporem? Podle mě ano. Americká revoluce je toho důkazem. Důležité je však vědět ne ani tak proti čemu jsme, ale PRO CO JSME. Za co bojujeme.

ZA MÍR, ZA SVOBODU, A ZA KAPITALISMUS!

Socialismus už jsme zkusili mnohokrát. Stačilo…

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist