Evropské eko-šílenství

Uveřejněno dne 23 července 2022 v 13:22
Ceny elektřiny stoupají do závratných výšin. S výjimkou nejvyšší příjmové skupiny to zasahuje nižší a střední třídu a ovlivňuje jejich konzumní chování.

Jak je možné, že ceny elektřiny jsou v Česku tak vysoké, když naše země dokáže vyrobit elektřiny nadbytek? Vždyť bychom měli mít dostatek levné elektřiny, a ještě ji vyvážet. Správně by to tak mělo být. Realita je však jiná. V rámci „volného trhu“ se s elektřinou obchoduje na energetické burze v Lipsku. Obrovské zisky z toho mají pouze energetické společnosti a burzovní spekulanti, ale spotřebitelé nebudou schopni zaplatit účty za elektřinu. Proč by se Česká republika nemohla rozhodnout, že z této burzy odejde a bude si to prodávat sama a výhodněji? No jo, jsme přece v EU. Já zapomněl…

Fialova vláda nám na podzim slibuje úsporný tarif. O žádný úsporný tarif se nejedná, to by totiž musela dohodnout s energetickými společnostmi, že určité množství energie dodají každé domácnosti za výhodnou cenu. Ale takto se jedná pouze o sociální dávku pro každou domácnost. Dělají z nás pitomce, protože vláda žádnými penězi nedisponuje, jsou to peníze nás, daňových poplatníků. Tyto peníze od nás vybrala ve formě daní a teď je každému z nás ve formě „úsporného tarifu“ vrací. Vláda nám říká, že dostaneme dárek, který si sami zaplatíme. Marian Jurečka už naznačuje plán na zvyšování daní. Tímto krokem alespoň zjistíme, že nám namísto konzervativních pravičáků vládnou zelení socialisté.

Německo nyní vede velmi vážnou debatu. Tématem dne je čas, který by měli němečtí občané strávit ve sprchách. Otázka sprchování je velmi důležitá, protože je potřeba zachránit planetu (podle OSN na to máme už jen 3 roky) a délka strávená ve sprše je klíčová. Náš západní soused rovněž v rámci úsporných opatření snižuje výkon klimatizací, zavírá veřejná koupaliště, omezuje čas veřejných osvětlení a nabádá lidi k úsporám. Vláda zeleno-liberálních socialistů zkrátka není schopná zajistit základní potřeby svých občanů. Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že se tohle bude jednou řešit, tak bych ho pokládal za blázna. Nyní je to realita.

V Nizozemsku nechtějí se zeleným šílenstvím zůstat pozadu, a proto se rozhodli zlikvidovat své zemědělství. Nizozemská vláda chce do roku 2030 vybít 30 procent hovězího dobytka. Trávící ústrojí nizozemských krav totiž produkuje plyny, které oteplují matku Zemi. Rád bych položil představitelům tamní vlády otázku. Lidé chovají dobytek už tisíce let. Naše planeta se s tím do dnešní doby dokázala vypořádat. Proč je potřeba se ho najednou zbavovat v tak velkých počtech? Mysleli jste na své farmáře? Co budou dělat? Z čeho budou žít? Nizozemská vláda se však rozhodla, že při protestech svých farmářů do nich bude raději střílet ostrými náboji. Nizozemští výrobci tak budou muset kupovat hovězí maso od zahraničních výrobců, kteří většinou klima neřeší.

Jak pronesla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, změna klimatu nepočká, až Putinova válka skončí. EU zkrátka říká, že Green Deal se musí protlačit, ať už se děje cokoli. Už to dokonce mají vymyšlené. Jednotlivým členským státům zruší právo veta a zavedou hlasování kvalifikovanou většinou. Ti zaostalí Východoevropané už nás přece brzdit nebudou ne?

Na závěr bych chtěl jen dodat, že si o EU nedělám iluze už roky. Směr, který to ale nabralo od roku 2015, tedy od vypuknutí nekontrolovatelné masové migrace (která mimochodem stále trvá, ale média raději mlčí), jsem nečekal ani v těch nejdivočejších snech.

Je to jednoduché: Buď se rozpadne EU, nebo Evropa zchudne a stane se bezvýznamným kontinentem. Vyberte si přátelé.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist