Zelení kšeftují s lidskou bídou a strachem

Uveřejněno dne 6 srpna 2022 000 14:36
Německá vládní koalice ukazuje, jak nebezpečné je podlehnout ideologii. Podmiňovat existenci energetických zdrojů snížením rychlosti na dálnicích je do nebe volající lumpárna.

V Německu se znovu rozeběhla debata o tom, že by bylo vhodné odložit vyřazení posledních jaderných elektráren z provozu. Jednoduše proto, že dodávají něco přes 10 procent německé elektřiny. Což adorované obnovitelné zdroje nedokáží, zejména v zimě, spolehlivě nahradit. A plyn, který by je, podle původních scénářů nahradil, je nyní nedostatkové zboží. Čili jde, v kontextu letošního vývoje, o zcela logický krok. Ne tak ovšem pro politiky postižené zelenou ideologickou slepotou. Sociálně demokratická partaj kancléře Olafa Scholze spolu s koaličními Zelenými chce vnutit Němcům omezení rychlosti na dálnicích (jakkoli Německo ani zdaleka nevede tabulky nehodovosti), protože se tím prý sníží emise. Tedy, ony se sníží, ale o kolik? V každém případě jim tuhle snahu zatím další strany blokovaly.

Teď však zelení fanatici vidí šanci. Chcete v zimě svítit? Vážně? No tak hlasujte pro náš pitomý a v podstatě zbytečný návrh. A ony jim to ostatní strany asi schválí. Bohužel tím však jen Němcům oddálí moment prozření. Daleko rozumnější by totiž bylo, kdyby se postavily jednoznačně proti. A vysvětlily by Němcům, že tři jaderné elektrárny samozřejmě můžou dodávat elektřinu i po konci letošního roku, ale nebudou. Protože Zelení a sociální demokraté to nechtějí. Protože nadřazují svá přání prospěchu celé spolkové republiky. Takže jestli nebude v lednu čím svítit, víte, milí voliči, komu adresovat své danke schön.

Jenže to se nestane, protože ostatní strany se, stejně jako ostatní Němci, obávají toho, že by elektřina a tím leckde i teplo, v novém roce opravdu nebyly. Jestli je něco odporný kšeft, tak právě tohle. Využít sprostě obav o základní potřeby k prosazení svých zbytečných přání, pro to opravdu žádné pěkné hodnocení není. Připomíná to však tuzemským koaličním politikům, především z ODS, co můžou čekat od svých zeleně progresivních partnerů, až dojde na jednání o budoucnosti jádra či uhlí u nás. Doufejme, že si to budou pamatovat. Protože princip vystrašit, neargumentovat a pak vynucovat, je všem zeleným progresivistům vlastní.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist