FIRMY SE HROUTÍ, NIKDO MOC NEBOJUJE

Uveřejněno dne 10 září 2022 000 13:35

Ještě nezačal podzim a ochlazování, nicméně český průmysl už má první odpadlíky. Energeticky náročné firmy bijí na poplach. Některé mají ještě zafixované ceny, ale to se může brzy změnit a vysoké ceny energií, případně nedostatek plynu potřebného pro jejich provoz, mohou výrazně zahýbat s jejich samotnou existencí. Prvním varovným prstem je ukončení zastavení provozu proslulé Madety, také konec menších pekáren.

Po výrazné pomoci státu volá široké spektrum firem závislých na elektrické energii a plynu. Vláda bylo extrémně dlouho nečinná a největším počinem členů Pětikoalice byla prudce inteligentní doporučení předsedkyně Sněmovny a Top09 Markéty Pekarové Adamové týkající se nošení teplého oblečení. Momentálně je však nespokojenost českých občanů varující a politici samozřejmě zaregistrovali přípravu demonstrace plánované na 3.9.2022, což je přinutilo se uměle vytvořené energetické krizi věnovat. Vymýšlení plošných podpor je však naprostou cestou do pekla. Místo snahy vyřešit nesmyslný vývoz elektřiny a vyvinutí tlaku na zrušení naprosto kontraproduktivních a ideologicky podpořených protiruských sankcí tak budou nadále vykrádat státní pokladnu a rozdávat námi draze zaplacené milodary. A když se nad tím zamyslíte do důsledku, pomoc bude údajně mířit k sociálně slabším. Uvědomíme li si, kdo do této skupiny dosud patřil, tedy byli to především romské rodiny a nově i ukrajinští přistěhovalci, kteří jakýmsi nedopatřením tady zůstali a pravidelně je vidíme v místech, kde se přidělují sociální dávky. Takže u nich prvních očekávejme přidělování ,,pomoci“ v nouzi. To i přesto, že se v ní objeví daleko větší část národa.

Z jednotlivců budou nejvíce postiženi senioři a samoživitelky a jejich děti. Dále mladé rodiny, jejichž časté zatížení hypotékami je smrtící. A když je třeba nedoplacené domy navíc vytápět, což je v našich podmínkách vcelku logické, navíc nakrmit hladové krky předraženými potravinami, hrozí mnohým rodinným rozpočtům kolaps. V této situaci udivuje nezařazení výrobců potravin a zemědělců do balíčku nejohroženějších firem. Samozřejmě je prioritní národ nenechat hladovět. Mohli bychom nyní říct, že zastavení provozu skláren či automobilového průmyslu na nějakou dobu přežijeme, to by však bylo rouhání, protože by o práci přišli statisíce lidí. Za těmi stojí odbory, které mohou vládu zatlačit do rohu. Takže jde o začarovaný kruh, ze kterého nejhorší cestou je začít přerozdělovat společné peníze. A protože vláda vedená Petrem Fialou jinou nezná, musí přepustit místo jiné, která si s daným problémem poradí.

Včera se ministři i s předsedou bavili otvíráním zahrady u Úřadu vlády ve Strakovce a šlo jim to náramně. V této době je jakýkoliv úsměv na tváři některého z nich výsměchem národu. A že se smáli všichni. Prahu také křižovaly kolony houkajících policistů doprovázejících ministry zahraničí EU a UA, kteří se u nás sešli. A je plánováno další setkání minimálně na této úrovni (dle našich informací na 9.9.2022). Hlavním tématem opět nebylo a nebude zrušení sankcí vůči Rusku, ale na pořadu jednání bylo nevydávání víz ruským občanům a zároveň se objevil návrh zrušení veta jednotlivých států při většině bruselských hlasování, který se bude probírat právě 9.září. Což je namířeno proti všem případným rebelům neochotným se podřizovat někdy až úchylným nařízením jdoucím z Bruselu či z Evropské komise. A jak víme, první na řadě jsou Maďaři, kterým na záda dýchají Poláci a nově i Bulhaři.

Pokud bude zrušení veta schváleno, staneme se z otroků s minimálními právy otroky bez jakýchkoliv práv. Německo se s Francií vždy domluví a ostatní státy včetně nás budou moci zvýšit tréninky v řiťolezectví, protože jinak je systém EU smázne. Na druhou stranu to může konečně znamenat odchod některých dalších zemí z tragického svazku zvaného EU a tím i začátek nových možností vrátit se k vlastní svrchovanosti. Což je spíše zbožné přání, protože spolumajitelé obchodní značky EU nemají žádný zájem na tom o svou dojnou krávu přijít. A ještě maličkost. Po tzv. Sametové revoluci jsme byli svědky slibů, že papalášství námi poznané u komunistů už nezažijeme. Dnešní přesuny účastníků sletu ministrů zahraničí EU a Ukrajiny pomocí kolon vedených a hlídaných policisty bylo ukázkou toho, že tu samozvané elity máme se vší parádou zpět a se vší jejich arogancí.

Pojem energetická krize rezonuje společností velmi výrazně, s ní přichází chudoba a hlad. Pomalu, potichu a nenápadně, ovšem o to neodbytněji. Nespoléhejme na to, že to nějak dopadne, protože to může být fakt velká rána, navíc dopředu připravená. Přečtěte si něco od Klause Schwaba, abyste pochopili, jak na vás nahlíží zakladatel Světového ekonomického fóra. Pro něj absolutní většina z nás patří do skupiny nepotřebných, otravných, a tím i přebytečných lidí, kterých je třeba se zbavit, nejlépe části do roku 2030, zbytku do konce století. Věřte tomu, že už na tom usilovně pracují, ostatně na tamním pódiu se opakovaně objevují Gates, Soros, za své děti považují Trudeau, Johnsona, Leyenovou a plno dalších politiků podepsaných pod současnou situací. Ano, dostavil se tam i Putin, jenže ten se jim utrhnul ze řetězu. Naštěstí. Mají důrazný nástroj v podobě Green Dealu, jehož existence je stejně umělá, jako jsou ceny energií a potravin. Chcete li si tedy překazit jejich plány s depopulací, Green Dealem a Velkým resetem, musíte se začít aktivně bránit. A když to nepůjde v klidu, což už je hraniční, očekávejte i lidské oběti. Oni se na nás dlouho připravují. My nesmíme být nepřipraveni.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist