Zakažme sex masožravým mužům, zachráníme planetu, vyzývají aktivisté

Uveřejněno dne 24 září 2022 000 14:14

Ženy by se měly vzdát sexu s muži, kteří jedí maso, protože jsou zodpovědní za větší emise skleníkových plynů, uvedla ve středu skupina za práva zvířat. Nápad nepřekvapivě příliš nadšení nevyvolal.

Výzva k sexuální stávce, která by se dotkla masožravých mužů, vyvolala pobouření zejména v Německu, které je známé svou láskou k uzeninám. Ženy musí „vyhlásit sexuální stávku, aby zachránily svět“, uvedla organizace Peta.

 

Její německá pobočka poukázala na loňský výzkum vědeckého časopisu Plos One, podle kterého muži způsobují o 41 % větší znečištění než ženy, protože jedí více masa.

Peta uvedla, že taková „toxická maskulinita“ vyžaduje vynucenou cudnost, a dokonce zákaz mít děti. Každé nenarozené dítě by podle ní ušetřilo 58,6 tuny oxidu uhličitého ročně, píše The Telegraph.

 
 

Seznam Native

Gentleman je slušný a pozorný, musí ale dodržovat následující pravidla

„Všichni je známe, otce z předměstí s lahvemi piva a grilovacími kleštěmi, kteří na svém grilu za 700 eur škvaří klobásky za 70 centů,“ řekl Daniel Cox z německé pobočky organizace Peta a obvinil otce, že si dokazují svou mužnost nápadnou konzumací masa.

„Na cuketu, kterou přinese návštěva, se dívají podezíravě a tolerují ji jen neochotně,“ dodal a německým mužům vzkázal, aby se stali vegany a zajistili svým dětem planetu, na které stojí za to žít.

Peta také vyzvala k zavedení „vysoké daně z masa ve výši 41 %“ pro muže, což by mělo planetu zachránit před emisemi vyprodukovanými v zemědělství.

„Nyní existuje vědecký důkaz, že toxická maskulinita škodí klimatu,“ dodal Cox. „Zákaz sexu nebo rozmnožování pro všechny muže, kteří jedí maso, by byl v této souvislosti také přínosný.“

Zemědělství se významně podílí na změně klimatu, přičemž velký podíl na emisích metanu mají krávy. Zemědělství Spojeného království se v roce 2020 podílelo na celkových emisích 11 procenty a je pátým největším odvětvím, které znečišťuje ovzduší skleníkovými plyny.

OSN v roce 2019 uvedla, že zemědělství je přímo zodpovědné až za 8,5 procenta všech světových emisí skleníkových plynů, přičemž dalších 14,5 procenta je způsobeno proměnou půdy na zemědělskou.

Ačkoli je to pro německé vegetariány nepochybně dobrá zpráva, konzervativní politici označili sexuální stávku za snahu o upoutání pozornosti a „totální nesmysl“.

Umělé maso

Maso vypěstované z namnožených zvířecích buněk zajímá světové investory i startupy. Za vývoj produktu, který bude mít plnohodnotnou chuť i strukturu jako maso ze skotu, prasat nebo drůbeže, platí stamiliony dolarů. Vědci věří, že objem pomůže nakrmit svět a zmírnit klimatickou krizi. Zelenou mu dávají i vegani – ubude totiž porážek.

 

Kilo umělého masa vyjde na 10 tisíc. Češi získali miliony, aby ho zlevnili

11. 2. 17:33

Florian Hahn, politik CSU, prohlásil: „Místo zákazu sexu pro jedlíky masa by se mělo zakázat přemýšlet rozdělujícím ideologům.“

Aktivisté se se svým bizarním nápadem dostali na titulní stranu nejprodávanějšího německého bulvárního deníku Bild. „Podle chladné logiky radikálních ochránců práv zvířat každý, kdo si na stadionu objedná bratwurst, v létě si rád ugriluje steak nebo se nechce obejít bez řízku, není hoden reprodukce,“ uvedl list k „šílenému návrhu“.

„Nemám slov, jsem tímto prohlášením naprosto šokována. Živím se prodejem buřtů a chodí ke mně více žen než mužů. Měla bych velký problém, kdyby můj manžel už nesměl mít sex,“ řekla pro Bild šestatřicetiletá Jessica Stahlová, prodavačka uzenin ze severního města Schneverdingen.

„Když se to hodí, vezmu si obojí – sex i maso. Momentálně mám jen maso, protože nemám manželku,“ dodal Peter Köhler, 64letý důchodce z Meiningenu.

Myšlenka, že ženy mohou k dosažení politických cílů využívat sexu, se objevila už ve starověkém Řecku. V Aristofanově komedii Lysistrata ženy ukončí peloponéské války, když odmítají milostné návrhy svých partnerů.

V roce 2019 aktivistky vyzvaly ženy, aby v rámci protestů proti novým, přísným zákonům o potratech v americké Georgii v posteli bojkotovaly své partnery. V roce 2003 pomohla sexuální stávka ukončit brutální občanskou válku v Libérii, což organizátorce Leymě Gboweeové vyneslo Nobelovu cenu míru.

Zdroj

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist