JAK CHCE ŘEŠIT EVROPSKÁ UNIE ENERGETICKOU KRIZI?

Uveřejněno dne 10 října 2022 000 12:11

Jak chce řešit Evropská unie energetickou krizi? Že by nechala fungovat trh a vzdala se socialismu, na to zapomeňte. Místo toho na nás chystá POVINNÉ OMEZENÍ SPOTŘEBY. Je to vlastně logické: zelenou politikou se přece tito zločinci snaží omezení spotřeby dosáhnout celou dobu. Válka na Ukrajině a energetická krize, kterou sama EU (a Německo) způsobila svou iracionální zelenou politikou, jsou jen katalyzátorem a urychlením toho, co stejně bylo jako konečný cíl již dávno stanoveno.

Řešením energetické krize je tedy něco, co lze nazvat zelenou politikou na steroidech. Eurofilní část společnosti nebude reptat ale nadšeně jásat. Zbytek společnosti bude patrně mlčet, protože stejně nezná jiné řešení: většina lidí je proti trhu a proti kapitalismu. A pokud by přece jen někdo nesouhlasil, je snadné jej s pomocí mediální mafie označit za putinovce. Je jen otázka, jak dlouho bude taková nálepka fungovat.


Jak to celé asi bude probíhat? Patrně budou stanoveny obory, které si zaslouží pokračovat a pak takové obory a oblasti lidské činnosti, které budou prohlášeny za reakční a/nebo za zbytečné. Spotřeba energie potřebná k tomu, aby se politická aristokracie dopravila na summit a dostala tam opulentní hostinu, bude pokládána za potřebnou a nutnou. Doprava a požitky poddaných jsou zbytečné. A veřejnost, už tak demoralizovaná dvouletou kovidovou politikou, se skloní: je to přece dočasné, je to nevyhnutelné, je tady výjimečná situace, musíme se uskrovnit, děláme to pro vyšší cíle.

Lze si představit omezení spotřeby na časovém (vypneme vám to na dvě hodiny denně) nebo funkčním základě (vypneme to některým z vás). Lze si představit omezení internetu. Lze si představit zákaz provozu domácích počítačů a dalších spotřebičů. Zavedení sdílených lednic a praček. Televizi lze povolit zapnout jen v době vysílání zpravodajství. Lze si představit vypnutí životní podpory na JIPkách pro ty, kteří jsou politicky vzato na černé listině nebo vypnutí inkubátorů dětem, jejichž rodiče demonstrovali na Václaváku. Pekarová by to jistě nějak odůvodnila. Lze si představit zákaz určitých oborů, zákaz zábavy, rušení hostingových center kromě jednoho státem povoleného provozovatele hostingových služeb. Můžeme si představit zákaz bitcoinů a dalších kryptoměn. Lze si představit cokoliv – protože smrtelná nenávist lidí jako je von der Leyenová nebo Timmermans (nebo u nás Fiala či Rakušan) vůči svobodě, vůči rozumu a vůči lidem je nekonečná.

Někdo si možná myslí, že evropská či naše vládní „řešení“ energetické krize tím, že přijmeme rozvrat energetiky jako fakt, s nímž se nedá nic dělat, je jen dočasná věc. Jenomže čelíme-li nepřátelům svobody, pak jednotka dočasnosti je bohužel jeden furt. Pokud přijmeme, že jediným receptem je nuceně se uskrovnit, dáváme ničemům, at už je jím Babiš nebo Fiala, podepsaný bianko šek na celý náš život: je už jedno, jestli jim dovolíme vypnout nám proud na hodinu denně, protože automaticky souhlasíme s vypnutím proudu na celý den. A pokud něco takového skutečně přijmeme, nemají ti darebáci sebemenší důvod začít s námi jednat jinak: tedy začít ozdravovat ekonomiku tak, aby tak základního statku jakým je energie byl skutečně nadbytek.

Oni totiž vyznávají morálku nedostatku. Strádání je pro ně morální dobro. Bída pro ně představuje normalitu, zatímco blahobyt racionální průmyslové společnosti je pro ně něco výjimečného, a civilizačně nepodstatného. Oni totiž blahobyt nenávidí: za to, že je dobrem.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist