Snížíme emise, hurá!

Uveřejněno dne 10 listopadu 2022 000 11:36

Premiér Petr Fiala odjel do Egypta na klimatickou konferenci a oznámil při té příležitosti odhodlání Česka se připojit k závazku snížit do konce dekády emise metanu o 30 procent. Závazky a ambiciózní plány, to je něco, co konference tohoto typu produkují na běžícím pásu.

Jak si nevzpomenout na doby, kdy se uzavíraly závazky k výročí toho či onoho a plány se plnily na sto pět procent a na těžních věžích se rozsvěcely rudé hvězdy na znamení, že byl překročen plán. V reportech o klimatických konferencích se hemží spousta čísel. Jednu sadu tam ale nenajdete: za sto let se počet obyvatel světa zečtyřnásobil. Já se učil, že je nás na světě dvě miliardy, dnes nás je miliard osm. Všichni ti lidé touží po důstojném životním standardu – a navíc ho zprostředkovaně přes média znají, vědí jak žijí lidé jinde. Jejich vlády se snaží jim to umožnit. Chovaly by se nemravně, kdyby to nedaly a ti lidé by je smetli. Bez průmyslového rozvoje to nejde a průmyslový rozvoj produkuje znečištění, to je logika dnešní situace. Toto je mapa znázorňující podíl zemí světa na znečištění.

mapa

Kdepak se aktivisté přilepují k uměleckým dílům, jež před tím pro zvýšení efektu poničili? V Pekingu? Tam by s nimi tajná policie zatočila jak s papírovými čerty. Samozřejmě bojují za čistotu ovzduší tam, kde je znečištění nejmenší, kde znečištění dlouhodobě klesá a kde se vlády pod tlakem aktivismu o zlomkrk snaží zničit vlastní průmysl, aby si politici prodloužili čas pobývání na výsluní takzvané moci.

Samozřejmě je třeba chránit přírodu a klima, je třeba omezovat fosilní energetické zdroje, nikdo rozumný to nemůže popřít. Cesta je ale v technickém rozvoji a ten je ideologicky omezován: jaderná energetika je z důvodů ideové zaslepenosti v posledních čtyřiceti letech ochromována, někde – jako v Německu, dokonce zardoušena. To je zločin ze kterého se bohužel nikdo nebude zpovídat, protože není jednotlivý viník, na něhož by se dalo ukázat prstem. Je to důsledek masového třeštění, kdy za provolávání hesla NASLOUCHEJTE VĚDCŮM byli odstrkováni skuteční vědci a ke slovu se pouštěli – a dosud pouštějí – jen demagogové a podvodníci, kteří bezostyšně tvrdí, že lze průmysl, dopravu chod domácností energeticky živit větrníky a soláry na střeše.

Když už jsme u těch demagogů a podvodníků, v těchto dnech vyrukovala proti „despotickému kapitalismu“ Greta Thunbergová. Ta už začala být nudná, takže přitvrdila a vyrukovala proti tržní ekonomice a namixovala do toho nezbytný rasismus. Její příklon ke komunisticky znějícím heslům mohly vyvolat podiv jenom u toho, kdo nechápe, že zelená ideologie je komunistická ze své podstaty. Takzvané ambiciózní cíle vymyšlené u stolu bez ohledu na realitu se dají prosazovat jen nátlakem, a to se skutečně děje. Greta se vlamuje do otevřených dveří, volný trh a kapitalismus už neexistují a katastrofální výsledky se už dostavují.

Optimistický závěr: výsledků klimatické konference v Egyptě a nápadů Petra Fialy se nemusíme bát. Je to součást laviny, která jede už dlouho a pojede dál, dokud nedosáhne dna úpadku se všemi politickými důsledky.

Zdroj

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist