Zelení zachránci planety sťali hlavu ikonickému berlínskému vánočnímu stromu v protestu za správnou eko-věc

Uveřejněno dne 29 prosince 2022 000 11:36

BERLÍN (AP) – Klimatičtí aktivisté se ve středu přihlásili k uříznutí špičky vánočního stromu vztyčeného před berlínskou ikonickou Brandenburskou branou.

Skupina Poslední generace se holedbá, že dva z jejích členů použili hydraulickou zdvižnou plošinu a ruční pilu, aby uřízli dva metry vršku tohoto 15metrového stromu a vyvěsili tam transparent se slovy: „To je jen špička vánočního stromu.“

Německá policie uvedený incident potvrdila.

Ta skupina v prohlášení uvádí, že chtěla zdůraznit, že Německo zatím vnímá jen „špičku“ klimatické katastrofy, k níž ve světě dochází.

Berlín 21. prosince 2022: „To jen špička vánočního stromu,“ stojí na transparentu aktivistů z „Poslední generace“. Dva aktivisté z této ekologické skupiny přijeli se zdvižnou plošinou před vánoční strom na Pariser Platz u Brandenburské brány. Rozvinuli transparent a pak uřízli vršek vánočního stromu. Photo: Paul Zinken/dpa (Photo by Paul Zinken/picture alliance via Getty Images)

Vyzvala vládu německého kancléře Olafa Scholze, aby v boji s globálním oteplováním dělala více.

Tato skupina v posledních měsících svými přímými akcemi strhla pozornost i hněv, když blokovala důležité silnice a plácala potravinářské výrobky na slavné malby.

Scholz v kritice takových protestů aktivisty vyzval, aby radši projevili „trochu kreativity.“

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist